Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,12
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,20
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,72
den başlayan fiyatlarla
En İyi Lord of the Rings Oyunları

En İyi Lord of the Rings Oyunları

Elfleri, atmosferi, büyü gücü ve çeşitli fantastik unsurlarıyla orta dünya çoğu oyuncunun sevdiği bir evren tasarımına sahiptir. Orta dünya denildiğinde akla ilk gelen seri de Yüzüklerin Efendisi serisidir.

J.R.R Tolkien’in kurguladığı orta dünya günümüz fantastik edebiyatına ve oyunlarına ilham kaynağı olmuştur. Örneğin Drizzt Do’Urden serisi ya da Ejderha Mızrağı Destanı gibi serilerin orta dünya evreninden etkilendiği barizdir. Eğer tüm fantastik kurguların ilham aldığı Yüzüklerin Efendisi serisine ait oyunlar oynamak istiyorsanız sizin için bir liste hazırladık!

Sizi Orta Dünya’ya Götürecek En İyi 5 LOTR Oyunu

Middle-earth: Shadow of War

Orta Dünya’da geçen Yüzüklerin Efendisi formatında bir açık dünya oyunu arıyorsanız 2017’de piyasaya sürülen Middle-earth: Shadow of War sizin için tasarlanmış bir oyun demektir. Oyun hem oynanış mekanikleri hem grafikleri hem de atmosfer olarak oyuncuyu orta dünya deneyimini
yaşatmaktadır.

Oyun kendi hikayesine sahip olsa da açık dünyada gezerek çeşitli yan görevleri tamamlayabilir ve orta dünyanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer Yüzüklerin Efendisi serisinde elflerin cücelerin ve insanların birlikte Mordor’un kuşatma güçlerine karşı mücadele ettiği Minas Tirith kuşatmasını seviyorsanız, Middle-earth: Shadow of War’ın kale kuşatma mekaniklerine bayılacaksınız. Ayrıca oyunda savaştığınız orklar sizin savaşma biçiminize uyum sağlayarak sizinle birlikte güçlenecek ve daha güçlü ve efektif savaşmaya başlayacaklardır. Böylece oyuncu sürekli kendisini geliştirmeye ve farklı savaş mekaniklerini keşfetmeye odaklanacaktır.

Middle-earth™: Shadow of War™
Middle-earth™: Shadow of War™
1.086,56
den başlayan fiyatlarla

Middle-earth: Shadow of Mordor

Middle-earth: Shadow of Mordor filmlerden önce geçen orijinal bir hikayeye sahip orta dünya oyunudur. Oyun 2014 yılında piyasaya sürülmüştür ve kısıtlı açık dünyaya sahiptir. Bu sebeple oyunun açık dünyası oyunculara büyük maceralar vaat etmese de tatmin edici bir deneyim sunmaktadır.

Middle-earth: Shadow of Mordor etkileşimli hikaye anlatımı yöntemi ile oyunculara hem etkileyici bir hikaye sunarken hem de savaş mekanikleri ve animasyonları ile tatmin edici oynanış mekanikleri sunmaktadır. Shadow of Mordor’un en etkileyici özelliği ork güç dinamiklerini kontrol etmenize izin veren Nemesis sistemidir. Uruk-hai’ler ile kan davalı olabilir ve onlarla çetin savaşlara girebilirsiniz. Özellikle Boromir’in intikamını almak isteyen oyuncular için bu sistem bir hazinedir.

Middle-earth™: Shadow of Mordor™
Middle-earth™: Shadow of Mordor™
262,17
den başlayan fiyatlarla

en iyi lotr oyunları

The Lord of the Rings: Battle of Middle-earth 2

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını ve orta dünya temasını seviyorsanız The Lord of the Rings: Battle of Middle-earth 2 sizin için tasarlanmış bir oyun demektir. Bu oyun ile orta dünyanın ırklarını yönetebilir ve her ırkın askeri birliklerini savaş alanında kontrol edebilirsiniz. Ayrıca her ırkın farklı güçleri, avantajları ve özel karakterleri mevcuttur. Ork olarak insanları ve elfleri katletmek isterseniz ya da elf olarak cücelere ve insanlara karşı savaşmak isterseniz bu oyunu deneyebilirsiniz. Rakiplerinize üstünlük kurmak için yerleşim bölgelerindeki hammaddeleri toplamanız ve stratejik kararlar ile askeri
güçlerinizi yönetmeniz gerekir.

en iyi 5 orta dünya oyunu

The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings serisinin son filmini izledikten sonra internet kafede karşılaştığım bu oyun hem film ile aynı yılda çıkması sebebiyle hem de içimizdeki taze Lord of the Rings hayranlığıyla birleşince benim için unutulmaz bir oyun haline geldi. Oyun bölümler halinde ilerlediğiniz ve Gandalf gibi filmin ana karakterlerini kontrol ettiğiniz bir macera ve rol yapma oyunuydu.

Ayrıca The Lord of the Rings: The Return of the King oyunculara yerel co-op oynanış modu da sunmaktadır. Böylece arkadaşınızla birlikte oyunu deneyimleyebilir ve orta dünyada maceralara atılabilirsiniz.

The Lord of the Rings Online

Elfler, cüceler, insanlar, orklar, goblinler, ejderhalar derken The Lord of the Rings serisi bir MMORPG olmak için mükemmel bir evren tasarımına sahiptir. Oyun geliştiricileri de bu durumu fark etmiş olmalı ki günümüzde bile popüler bir oyun olan The Lord of the Rings Online geliştirilmiş.

en iyi 5 lotr oyunu

Bu oyunda Shire, Gondor, Mordor Gundabad gibi ikonik yerleri keşfedebilir ve Sauron ya da özgür halklar ile iş birliği yapabilirsiniz. Eğer The Lord of the Rings serisinin hayranıysanız bu oyunu deneyimlemenizi tavsiye ederiz.