Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
En İyi Korku Oyunları

En İyi Korku Oyunları

En iyi korku oyunları, sadece sizi yerinizden zıplatmak ve bol kan ile yüksek seslerden ibaret değildir. İyi bir korku oyunu, korku hissinin pencereden atlayan herhangi bir canavardan daha iyi olduğunu bilir. Şu anda oynayabileceğiniz en iyi korku oyunlarının bu listesi, her ruh haline uyacak oyunlardan oluşur.

Bu yüzden ürkmek mi, korkmak mı, iğrenmek mi yoksa sadece korkunun sunabileceği en kötü şeyi yaşamak mı istediğinize karar verin. Neyin peşinde olursanız olun, en iyi korku oyunları listemizde sizin için bir oyun mutlaka var ve bu listemiz kesinlikle sizi Silent Hill markası geri dönene kadar meşgul edebilecek.

Ultimate Custom Night

Five Nights at Freddy's oynayanların kesinlikle denemesi gereken bir oyun olan Ultimate Custom Night, FNAF evrenindeki tüm karakterleri tek bir oyunda topluyor. Toplamda 50 karakter arasından istediklerinizi seçip onlara karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Her bir karakteri alt etmenin yolu farklı olduğundan oyundaki çeşitlilik epey bir fazla. Daha da iyisi bu oyun Steam üzerinde tamamen ücretsiz.

Ultimate Custom Night
Ultimate Custom Night
Ücretsiz

Resident Evil 7

Resident Evil 7, Capcom tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir hayatta kalma ve korku oyunudur. Resident Evil serisinin önemli bir bölümü olan Resident Evil 7, daha aksiyon odaklı Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 oyunlarından uzaklaşarak, markanın köklerine geri dönerek keşfi vurguluyor. Oyuncu, virüs bulaşmış bir ailenin işgal ettiği terk edilmiş bir plantasyonda uzun süredir kayıp olan karısını ararken, bulmacaları çözerken ve düşmanlarla savaşırken, Ethan Winters'ı kontrol ediyor. Ayrıca bu oyun, birinci şahıs bakış açısını kullanan ilk ana seri oyundur.

resident evil 7

Resident Evil 7, Ocak 2017'de Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One için ve Mayıs 2018'de Japonya'da Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Ayrıca bu oyun PlayStation VR başlığını da destekler. Oyun, seri için köklere dönüş olarak kabul edildi; eleştirmenler sanal gerçekliğin oynanışını, yeniliğini ve kullanımlarını övdü, ancak bölüm sonu canavarı savaşları ve son bölüm daha olumsuz bir tepki aldı. Mart 2021 itibariyle oyun, dünya çapında 9 milyon kopya sattı. Oyun ayrıca birkaç yıl sonu ödülüne aday gösterildi. Devam oyunu olan Resident Evil Village ise 7 Mayıs 2021'de piyasaya sürüldü.

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard
49,23
den başlayan fiyatlarla

Layers of Fear

Layers of Fear, Bloober Team tarafından geliştirilen ve Aspyr tarafından piyasaya sürülen bir psikolojik korku oyunudur. Şubat 2016'da dünya çapında Linux, Microsoft Windows, OS X, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştiren bu yapıt, geçmişiyle ilgili sırları açığa çıkaran Viktorya dönemine ait bir malikanede gezinirken, başyapıtını tamamlamaya çalışan psikolojik olarak rahatsız bir ressamın hikayesini sunar. Birinci şahıs bakış açısıyla sunulan oyun, hikaye odaklı ve bulmaca çözme ile keşif etrafında dönüyor. Layers of Fear Inheritance ise 2 Ağustos 2016'da ilk oyuna doğrudan bir eklenti paketi olarak piyasaya sürüldü.

Layers of Fear 2
336,70
den başlayan fiyatlarla
Layers of Fear
336,70
den başlayan fiyatlarla

layers of fear

Alien Isolation

Alien Isolation, Creative Assembly tarafından geliştirilen ve orijinal olarak Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için Sega tarafından piyasaya sürülen bir hayatta ve kalma korku oyunudur. Alien isimli bilim kurgu ve korku markasına dayanan oyun, 1979 senesinin orijinal Alien filmindeki olaylardan 15 yıl sonrasını konu alıyor. Bu oyunda Ellen Ripley'in kızı olan mühendis Amanda Ripley, annesinin ortadan kaybolmasını araştırıyor. Alien Isolation, genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve eleştirmenler oyunun retro-fütüristik sanat yönünü, ses tasarımını ve Alien'in yapay zekasını övdü.

Alien: Isolation
Alien: Isolation
1.156,16
den başlayan fiyatlarla

alien isolation

Silent Hill 2

Silent Hill 2, Konami tarafından PlayStation 2 için piyasaya sürülen ve Team Silent tarafından geliştirilen 2001 tarihli bir hayatta kalma ve korku video oyunudur. Silent Hill serisinin ikinci bölümü olan Silent Hill 2, ölen karısından kendisini orada beklediğini bildiren bir mektup aldıktan sonra Silent Hill kasabasına yolculuk yapan dul James Sunderland'i merkezine alıyor. Silent Hill 2, olumlu eleştiriler aldı. Genellikle, şimdiye kadar yapılmış en büyük korku oyunlarından biri olarak kabul edilen ve bir sanat formu olarak video oyunlarının önemli bir örneği olan Silent Hill 2, hikayesi, metaforlar, sembolizm, psikolojik korku ve tabu konuları ile sevildi.

Outlast

Outlast, Red Barrels tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen birinci şahıs temelli hayatta kalma ve korku oyunudur. Oyun, Colorado'daki Lake County dağlarının derinliklerinde bulunan Mount Massive Asylum adlı bir psikiyatri hastanesini araştırmaya karar veren, serbest çalışan bir araştırmacı gazeteci Miles Upshur'un etrafında dönüyor. Outlast; atmosferi, korku unsurları ve oynanışı için övgüyle genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Mayıs 2018 itibariyle tüm seri on beş milyon kopya sattı. Devam oyunu olan Outlast 2, 25 Nisan 2017'de çıktı ve üçüncü oyun olan The Outlast Trials ise 2021'de piyasaya sürülecek.

Outlast 2
74,02
den başlayan fiyatlarla
Outlast
51,88
den başlayan fiyatlarla

outlast