Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,13
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,07
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,50
den başlayan fiyatlarla
En İyi İzometrik Bakış Açılı Oyunlar

En İyi İzometrik Bakış Açılı Oyunlar

Birinci ve üçüncü şahıs gibi artık standart haline gelen bakış açıları herkesin ilgisini çekmeyebilir. Belki de bu tip açılardan sıkılmışsınızdır ve yeni bir deneyim arıyorsunuzdur. İşte tam da bu noktada işin içine izometrik bakış açısına sahip video oyunları giriyor.

Bu tip oyunlara, rol yapma türü de katıldığı zaman bambaşka bir hal alıyor yapıtlar. İşte tam da bu sebepten ötürü, sizlerle en iyi izometrik RPG oyunları paylaşmak istiyoruz.

Hades

Hayır, bu oyunda Hades olmuyoruz, Hades'in kendisiyle savaşıyoruz. Ölüm tanrısı ile karşı karşıya geldiğimiz Hades isimli oyun, oldukça zengin bir rol yapma deneyimi sunuyor ve bir yandan da hack & slash tipi oynanışı ile eğlenceyi zirveye çıkartabiliyor. İçerisinde biraz da roguelike veya düşünce tarzınıza göre roguelite elementleri bulunduran bu oyun, son zamanlarda da oldukça popülerdi.

Hades oyun

Hades
Hades
235,00
den başlayan fiyatlarla

Cult of the Lamb

Sahte peygamberlerle dolu bir diyarda kendi tarikatınızı kurup, takipçi topladığınız ve öğretilerinizi yamaya çalıştığınız bu macera, aslında şu ana kadar oynadığınız hiçbir şeye benzemiyor. 

Oyun ölümünüzle başlıyor. Böylece ilk andan itibaren inanılmaz bir merak ve adrenalın uyandırıyor. Bir tapınakta kurban edilerek ölmenin ardından, yıllar önce sürgün edilmiş Tanrılar seni buluyor ve sana bir dizi görev veriyorlar. Oyunun ilk yarısında izometrik zindanlarda dolanarak diğer Tanrıları bulmayı deniyorsun. Sonrasında hikaye iyice değişik bir yere gidiyor. Bulduğun Tanrılardan aldığın güç ile kendi tarikatını kuruyor, şehrini inşaa ediyor ve takipçilerini yönetiyorsun.

Cult of the Lamb
Cult of the Lamb
405,84
den başlayan fiyatlarla

V Rising

V Rising, gotik tarzda bir açık dünyada geçen, keşif, inşa, aksiyon ve dövüşün bir araya geldiği çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Asırlar süren uykusundan uyanan bir vampir olarak intikam almak ve dünyaya yeniden hükmetmeye çalışmak asıl hedefiniz. 

Oyunun grafikleri son derece çarpıcı ve karanlık. İtalya’dan ilham alınarak tasarlanmış kasabalar ve manzaralar, vampir olmanın getirdiği ürpertici havayla birleşince görsellere bakmaya doyum olmuyor. Oynanıştan alınan keyif bir yana, haritada gezinip V Rising dünyasını keşfetmek de oldukça keyifli. Karakter tasarımı ve kostümlerdeki detaylar da bizden tam puan alan oyun, izometrik oyunlar arasında uzun süre adından söz ettirecek gibi duruyor. 

v rising izometrik rpg

V Rising
V Rising
584,55
den başlayan fiyatlarla

Disco Elysium

Hades gibi oldukça popüler olan bir başka video oyunu ise Disco Elysium. Bu oyunda da bir dedektifi canlandırıyoruz ve benzersiz bir yetenek sistemi sayesinde becerilerimizi sürekli olarak geliştirebiliyoruz. Hikayesi, hikaye anlatımı, karakterleri, detaylı rol yapma sistemleri, yetenek sistemi ve çok daha fazlası ile kısa sürede büyük bir başarı yakalamış olan Disco Elysium, izometrik rol yapma oyunları arasında kesinlikle en iyilerinden biri.

Disco elysium oyun

Disco Elysium
Disco Elysium
575,00
den başlayan fiyatlarla

Divinity: Original Sin 2

The Divine öldü, The Void de sürekli olarak yaklaşıyor. Divinity için olan savaş sonunda başladı ve sizler de dört kişilik bir grup ile benzersiz bir maceraya atılıyorsunuz. Yalnız bu maceranın sonunda sadece tek bir kişi amacına ulaşıp, Rivellon'ın tanrısı olmayı başarabilecek.

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Derin rol yapma sistemi, tabii ki izometrik tipindeki bakış açısı ve eğlenceli oynanışı ile en iyi rol yapma oyunları arasında yer alan Divinity: Original Sin 2, keşif konusunda da oyunculara neredeyse sınırsız bir özgürlük sunuyor. Bu sınırsız özgürlüğü bir de Legion 7 Slim gibi güçlü bir cihazla deneyimleyince oyun tadından yenmiyor adeta.

Divinity original sin 2

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition
Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition
844,49
den başlayan fiyatlarla

Grim Dawn

Bazı oyunculara göre Diablo ile karşılaştırılabilecek olan Grim Dawn, bizleri insanların soyunun tükenmek üzere olduğu bir zamana götürüyor. Demirin bile altından daha değerli olduğu bu dönemde hayatta kalmayı öğrenmemiz gerekiyor. Farklı karakter sınıflarını birleştirerek, benzersiz sonuçlar elde edebileceğimiz Grim Dawn oyununda yine kendi karakter sınıfımızı daha da ileriye taşıyabilmek için birbirinden benzersiz ganimetleri kullanmamız, derin bir rol yapma sistemi ile karşı karşıya kalmamız gerekecek.

Grim dawn oyun

Grim Dawn
Grim Dawn
101,38
den başlayan fiyatlarla

Pillars of Eternity 2: Deadfire

Rol yapma oyunları ile ün salmış olan Obsidian Entertainment, Pillars of Eternity II: Deadfire oyunu aracılığı ile ne kadar yetenekli olduklarını bizlere bir kere daha gösterdi. Bu video oyununda artık işinin bitirilmesi gereken bir tanrının peşinden koşuyoruz. Yeri geliyor açık denizlerde yol alıyoruz, yeri geliyor ıssız ormanların içinde kayboluyoruz. Tek oyuncu temelli bu rol yapma oyununda birbirinden derin sistemler ve mekanikler yer alıyor. Eğer başarılı ve eğlenceli bir izometrik rol yapma oyunu arıyorsanız, Pillars of Eternity II: Deadfire oyununa bir göz atmalısınız.

Pillars of eternity game

Pillars of Eternity II: Deadfire
Pillars of Eternity II: Deadfire
74,00
den başlayan fiyatlarla

Last Epoch

Zamanla birlikte kaybolmaya hazır olun. Zamanda yolculuk yapmanın, birbirinden farklı mağaralarda yine birbirinden farklı düşmanları öldürmenin, derin karakter özelleştirme ve geliştirme sistemlerinin birleştiği Last Epoch isimli bu video oyununda, onlarca farklı ustalık sınıfı ve yetenek ağacı bulunuyor. Bu sayede, en derin rol yapma deneyimlerinden birini elde edebiliyorsunuz. Ayrıca bu oyunun şu anda erken erişim sürecinde olduğunu ve aktif olarak da desteklendiğini sizlere belirtmek isteriz. Farklı bir izometrik rol yapma oyunu deneyimi arıyorsanız, Last Epoch sizleri bekliyor.

Last epoch steam

Last Epoch
Last Epoch
259,94
den başlayan fiyatlarla