Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Baldur's Gate 3 Silahları

En İyi Baldur's Gate 3 Silahları

Baldur’s Gate 3 masaüstü rol yapma oyunları tutkunlarının hayranlıkla oynadığı ve türe yeni oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran bir oyun oldu. Steam’in en fazla oynanan oyunları arasına adını yazdıran bu oyun her oyuncuya farklı bir deneyim sunmaktadır.

Her oyunda olduğu gibi Baldur’s Gate 3’te de güçlü ve kullanışlı başlangıç eşyaları mevcuttur. Eğer bu eşyaları merak ediyorsanız ve oyuna güçlü başlamak istiyorsanız, sizin için en iyi erken oyun silahlarını listeledik!

Baldur's Gate 3 Erken Oyunda Kullanabileceğiniz En İyi Silahlar

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
799,00
den başlayan fiyatlarla

Baki-Alev Kılıcı

Oyunun proloğunda bir zihinyüzen ve şeytan komutanının savaştığı ve iki kabloyu bağlayarak kaçmanız gereken kısmı hatırladınız mı? Bu kısımda kartlarınızı doğru oynayarak oyunun en güçlü çift elli büyük kılıçlarından biri olan Baki-Alev Kılıcını elde edebilirsiniz. Şeytan komutanı öldürebilir ya da onun üzerinde emir büyüsünü kullanarak silahını düşürmesini sağlayabilirsiniz. 

Bu silah klasik 2d6 hasarına ek olarak her saldırınızda 1d4 ateş hasarı vermenizi sağlar. Eğer barbar ya da çift elli kılıç kullanan bir savaşçı oynuyorsanız bu silahı kullanmanızı tavsiye ederiz. Baki-Alev Kılıcını kullanmayacak olsanız bile onu Karlach ya da Lae'zel’e verebilirsiniz. Özellikle oyunun ilk 20 saatlik kısmında bu silahtan maksimum verimi alacağınızı garanti ederiz.

bg3 en iyi silahlar

Yas Buzu

Erken aşamalarda elde edebileceğiniz güçlü silahlardan biri de Yas Buzu isimli dövüş sopasıdır. Bu silahı elde etmek için birtakım görevleri tamamlamanız ve üç parçayı toplayıp birleştirmeniz gerekir. Eğer büyücü, Druid ya da keşiş sınıfı oynuyorsanız bu silah emeklerinizin karşılığını verecektir. Yas Buzu tek elle tutunca 1z6 çift elle tutunda 1z8 hasar verir ve bunlardan bağımsız olarak her saldırınızda ekstra 1z4 buz hasarı verir. Ayrıca düşmana soğuk hasarı verirken +1 bonus hasar kazanırsınız. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir büyüyle soğuk hasarı verdiğinizde rakibinize ürperti durum etkisi de uygularsınız. Son olarak bu silah dondurma ışını bazbüyüsünü bedelsiz kullanmanıza izin verir.

baldurs gate 3 en iyi silahlar

Phalar Aluve

Oyunun biraz daha ilerleyen kısımlarında Excalibur gibi bir taşa saplanmış halde bulacağınız Phalar Aluve destek sınıfı olan ve kılıç kullanan karakterler için tasarlanmıştır. Bu silah 1z10/1z8 hasarına ek olarak düşmanlarınıza güçsüzleştirme ya da takım arkadaşlarınıza güçlendirme vermenizi sağlayan eşsiz bir büyü ile birlikte gelir. Eğer yakın dövüş stilinde Ozan sınıfını oynuyorsanız bu silah erken aşamalarda sizin için biçilmiş kaftan demektir.

bg3 erken erişim silahlar

Githyanki Dev Kılıç

Lae’zel’in ilk aşamadaki görevini takip ederek kırmızı bir ejderhayla karşılaştığınız ve githyanki ekibiyle savaştığınız kısımda onları öldürerek Githyanki Dev Kılıcı’nı elde edebilirsiniz. Bu çift elli kılıç oyunun en yüksek erken aşama hasarına sahip çift elli kılıcıdır. Ek olarak eğer bu kılıcı bir Githyanki kuşanıyorsa fazladan 1z4 psişik hasar verecektir. Buraya kılıcın görselini koymak isterdim fakat sanırım satmışım, o yüzden bu kılıcın gelişmiş versiyonu olan ve Githyanki yuvasındaki herkesi öldürerek elde edebileceğiniz kılıcı koyuyorum!

en güçlü silahlar baldurs gate 3

Keder

Her yakın dövüş karakteri ne ister? Elbette düşmanının ona yaklaşmasını! Druid kampının görevlerini bitirerek düşmanları ayağınıza çekebileceğiniz bir büyüyle birlikte gelen Keder adlı sırıklı kılıcı elde edebilirsiniz. Eğer o kadar beklemek istemiyorsanız kaotik kötü bir karakterle oynayarak tüm Druid kampını öldürebilir ve gizli hazine odasının anahtarını da alabilirsiniz, seçim sizin.

baldurs gate 3 erken erişim silahlar

Adalet Kılıcı

Oyunun en iyi erken aşama çift elli kılıçlarından biri de Adalet Kılıcı’dır. Bu kılıç yüksek hasarına ek olarak karakterinizin zırh puanını iki seviye yükselten bir büyü ile birlikte gelir.

baldurs gate 3 hangi silah

Bu kılıcı elde etmek için Karlach’ın görevini takip edebilir ya da Karlach’ı arayan Paladin ekibini öldürebilirsiniz.