Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
En İyi Açık Dünya Yarış Oyunları

En İyi Açık Dünya Yarış Oyunları

Araba tutkunlarının belki de en sevdiği oyun türlerinden bir tanesi, açık dünyaya sahip yarış oyunlarıdır. Bu tip video oyunlarında istediğimiz arabaları alırız ve bizim için hazırlanan dünyada birbirinden farklı içerikleri tamamlarız. Peki, en iyi açık dünya yarış oyunları hangileridir?

İşte bu sorunun cevabını, sizler için hazırladığımız bu koleksiyonda vermeyi hedefleyeceğiz; bahsettiğimiz türde olan bazı oyun serilerini detaylandıracağız ve oyun seçimini de sizlere bırakacağız. Dilerseniz şimdi bu serilerden bahsetmeye başlayalım.

Forza Horizon 4 & Forza Horizon 5

Horizon isimli bir festivalin dünyayı dolaşmasını ve bizlerin de her seferinde yeni bir sürücü olarak bu festivalde yer almamızı çalışmayı konu alan Forza Horizon serisi, en kaliteli açık dünya temelli yarış oyunu deneyimlerinden birini sunuyor.

açık dünya yarış oyunları

Geniş araba kataloğu, muhteşem açık dünyası, kaliteli oynanışı ve Forza Horizon 4 için geçerli olan sürekli güncellenen yapısı, aslında bu seriyi mutlaka oynanması gereken oyunlar arasına sokuyor. Eğer sizler simülasyon temelli pist yarışlarından hoşlanıyorsanız, Forza Motorsport serisine de göz atabilirsiniz.

Papara
Papara

Steam harcamanızın %10’u Papara hesabınıza anında nakit olarak geçer. Her ay toplam 20 TL nakit kazanabilirsiniz.

Forza Horizon 5 duyurusu ile birlikte bu oyunu da bu koleksiyonda görmememiz için hiçbir sebep yok. Dördüncü oyundan çok daha büyük bir açık dünyaya sahip olmasıyla ve daha gerçekçi bir deneyim ile birlikte etrafa daha çok toz duman saçacağız gibi görünüyor!

Forza Horizon 5
1.013,29
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
617,93
den başlayan fiyatlarla

The Crew

The Crew ve The Crew 2, belki de video oyunu dünyasındaki en büyük yarış deneyimini sunuyor. İki oyun da harita olarak Amerika Birleşik Devletleri'ni temel alıyor. Yani, sadece bir şehirde filan değil, ülkenin tamamında, açık dünya yapısı ile yarışıyorsunuz. Serinin ilk oyununda sadece araba yarışları bulunuyor ama The Crew 2 oyununda işin içine su ve hava araçları da giriyor. Özellikle de bu oyunu sizlere önerebiliriz; kendisi Ubisoft tarafından aktif olarak destekleniyor, sürekli olarak oyuna yeni arabalar ve içerikler ekleniyor.

The Crew™ 2
The Crew™ 2
589,00
den başlayan fiyatlarla

Need for Speed

Need for Speed serisine ait ilk video oyunları her ne kadar açık dünyada yer almamış olsa da modern oyunlara bakacak olursanız, açık dünya yapısını görebilirsiniz. Özellikle de bu serinin en güncel oyunu olan Need for Speed Heat, açık dünya üzerindeki yapısı ile kendi serisine seviye atlatabilecek seviyede. Daha klasik deneyimler yaşamak isterseniz de Need for Speed: Most Wanted, Need for Speed: Underground ve Need for Speed: Carbon gibi oyunlara mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Hepsi, birbirinden güzel deneyimler sunacaktır.

Need for Speed™
927,05
den başlayan fiyatlarla
Need for Speed™ Most Wanted
617,93
den başlayan fiyatlarla
Need for Speed™ Heat
2.163,52
den başlayan fiyatlarla

Driver

Bilgi
Driver serisi sayesinde bugüne kadar  Miami, San Francisco, Los Angeles, New York City, Chicago, Havana, Las Vegas, Rio de Janeiro, Nice ve İstanbul'a gittik.

En son 2014 senesinde gördüğümüz Driver serisi de kesinlikle açık dünya temelli yarış oyunları kategorisinde kendisinden sıkça bahsettirebilir. Özellikle de 2021 senesinde piyasaya sürülmüş olan Driver: San Francisco, gördüğünüz her arabanın kontrolünü istediğiniz zaman ele alma sistemi ile birçok oyuncunun ilgisini çekmişti. Bu sistemin hala günümüzde bile pek bir örneği bulunmuyor. Ayrıca, serinin daha eski oyunu olan Driver 3 de İstanbul'da geçiyordu. Yani, bu seride aslında oldukça ilgi çekici oyunlar yer alıyor.

Burnout

Need for Speed serisi için güzel bir alternatif deneyim oluşturabilecek olan Burnout, günümüzde ne yazık ki aktif değil ama Burnout 3: Takedown, Burnout Revenge ve Burnout Paradise gibi serinin klasik oyunlarını da unutabilmemiz imkansız. Bu arada, 2020 senesinde de Burnout Paradise Remastered çıkmıştı. Eğer açık dünyada hem yarışıp, hem de rakiplerinizi hurda etmek istiyorsanız, bu oyun serisine ve bahsettiğimiz oyunlara mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu seri sizi kesinlikle eğlendirecektir.

Burnout™ Paradise Remastered
Burnout™ Paradise Remastered
617,93
den başlayan fiyatlarla