Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Elden Ring Sınıflar

Elden Ring Sınıflar

Elden Ring’te seçtiğiniz sınıflar oyunu oynarken başlangıçtaki ekipmanlarınızı, statlarınızı ve yetenekleri belirler. Elden Ring başlangıç sınıfları yazımızda tüm sınıfların detaylarına iniyoruz.

Elden Ring sınıfları Dark Souls’takine oldukça yakın. Eğer Dark Souls gibi sınıf seçmeniz gereken oyunlar oynadıysanız, Elden Ring’in sınıf sistemine alışmanız oldukça kolay olacak. Oyunun Closed Network Beta sürümünde sınıflardan birkaçıyla tanışma imkanımız oldu ve bizi nelerin beklediğini gösteren beş yeni sınıfı bu yazımızda sizin için inceledik.

ELDEN RING
ELDEN RING
1.299,85
den başlayan fiyatlarla

FromSoftware’in diğer oyunlarında, oyunun tam sürümü betaya göre neredeyse iki kat daha fazla sınıfa sahip olacak. Bu yüzden Elden Ring’teki sınıflarında burada listelediğimiz beş sınıftan ibaret olmayacağını söyleyebiliriz.

elden ring sınıflar

Sınıflar

Warrior

Warrior sınıfı endurance seviyesi olarak 13 ve dexterity olarak 15’ten başlar. Daha hızlı tempolu savaşlardan keyif alan oyuncular için Warrior keyifli bir oynanış imkanı sunuyor. Bu sınıf kısa kılıçlar, uzun katanalar ve el becerisi gerektiren diğer silahları sıklıkla kullanmanızı sağlıyor. Warrior’un mavi kumaş zırhı, saldırıları savuşturmak için mükemmel bir kalkanı ve saldırı gücünüzü arttırmak için kullanabileceğiniz ikili palalar bulunuyor. 

Eğer yakın dövüşü ve silah becerilerini uzak menzilli savaşlara ve büyülere tercih ediyorsanız Warrior sizin için uygun bir sınıf olabilir. 

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

Enchanted Knight (Closed Network Beta)

Bir diğer sınıfımız Enchanted Knight. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi bu sınıf, oyuncuya silah gücünü ve büyüyü bir arada sunuyor. Oyundaki sınıflar arasında en yüksek intelligence seviyesine sahip olan Enchanted Knight’ın temel intelligence stat'ı 16’dan başlıyor. Büyü kullanarak yapılan saldırılarda ve defanslarda güçlenmeye çok yatkın bir sınıf olduğunu da söyleyebiliriz. 

Enchanted Knight’ın güçlü bir kalkanı, gümüş detaylı zırhı, kanatlı bir mızrağı ve iki güçlü büyüsü arasında Glintsone ve Carian Piercer bulunuyor. Bu sınıf, büyüyü ve kaba kuvveti bir arada kullanmak isteyen oyuncular için oldukça keyifli bir deneyim sunuyor. 

elden ring başlangıç sınıfları

Bloody Wolf (Closed Network Beta)

Bloody Wolf birebir düellolar için Elden Ring’teki en iyi sınıflardan biri. Mükemmel yakın dövüş kabiliyeti, iyi menzilli bir kılıç ve oldukça sağlam zırhı ile bu sınıf bizim favorilerimizden biri oldu. Daha ağır zırhlara, silahlara ve yakın dövüşe alışkın olan Dark Souls oyuncuları için de bu sınıfın oldukça popüler olacağını söyleyebiliriz. Her ne kadar dövüş konusunda diğer sınıflara fark atıyor olsa da büyü konusunda da eksik kaldığını belirtmek lazım. Yine de bu eksikliği yakın dövüş için sunduğu çeşitli imkan ve güçle telafi ediyor diyebiliriz. 

Prophet 

Prophet, tahta sopası ve yıpranmış zırhıyla çok cazip görünmese de gücünden etkilenmemek mümkün değil. İyileştirme özelliği sayesinde FP’nizi HP’ye dönüştürebilir ya da Beast Claw hamlesiyle sayıca fazla olan düşmanları birkaç hamlede yenebilirsiniz. 

Düşmanlardan kaçınmak isteyen oyuncular için Prophet sınıfı büyü ve ikna yöntemleri kullanarak aralardan sıvışmayı da mümkün kılıyor. Beta sürümünde Prophet’in oldukça etkileyici büyülere sahip gördük, özellikle alev püskürten Dragonfire büyüsü FromSoftware’in yaratıcılıktan tam puan almasını sağladı. 

Champion 

Champion sınıfı, Elden Ring’in barbarlarından oluşuyor. Savaş bıçakları, hafif kalkanı ve Dragonfire’ı engellemek için kullanabileceğiniz katalizörü ile güçlü ve dayanıklı bir sınıf olduğunu söyleyebiliriz. 

Büyü becerisi bakımından Prophetlere benzeyen sınıf, zorlayıcı düşmanlarla karşılaştığında Champion ile daha kolay bir dövüş deneyimi yaşayacaktır. Ayrıca Champion görünüm olarak da diğer sınıflardan farkını ortaya koyuyor. Daha heybetli ve kaba kıyafetleri ile barbar modasını yakalamak isteyen oyuncular için oldukça geniş bir kıyafet yelpazesi sunuyor. 

Vagabond

Vagabond, oyundaki başka bir şövalye tiplemesine sahip bır sınıf. Ancak Enchanted Knight kadar büyü kullanan bir sınıf olmayacak. Başlangıçta gelen Vagabond armor seti ile gözlere şenlik bir sınıf olacak. Ancak düşük FP havuzundan dolayı büyü kullanması zor bir sınıf gibi de duruyor.

Hero

Hero, "ya herro ya merro" diye bağırarak savaşabileceğiniz baltalı bir savaşçı. Yakın dövüş sevenler için dört dörtlük bir seçim olacak gibi duruyor.

Prisoner

Prisoner sınıfı yüksek intelligence ve dexterity ile oyuna başlıyor. Elinde ise bir adet sword, bir adet staff ve kalkan mevcut.

Bandit

Bandit sınıfı yüksek arcane ve dexterity statları ile birlikte Dagger, Bow ve Parry yapabilen bir kalkan ile başlıyor. 

Astrologer

Astrologer sınıfı çok yüksek intelligence ve mind statları ile başlıyor. FP Havuzu epey geniş başlayan ve güçlü büyüleri kolayca yapabilen büyücü sınıflarında bir diğeri. Oyuna bir Staff, bir kılıç ve ufak bir kalkan ile başlıyor.

Samurai

Sekiro sevenler çabuk baksın. Yüksek dexterity ve orta seviye strength, endurance ve vigor ile başlayan bu samuray sınıfımız çok orta ayar bir sınıf. Samuray olmasına rağmen oyuna Greatsword, kalkan, bir adet Bow ve çeşitli oklar ile başlıyor.

Confessor

Confessor sınıfı çok yüksek faith statı ve ortalama fiziksel stat'lar ile oyuna başlıyor. Başlangıç eşyalarında ise Broadsword, Kite Shield ve Finger Seal var.

Wretch

Diğer Souls oyunlarından aşinaysanız, geçmiş her oyunda çırılçıplak diyebileceğimiz niteliksiz bir sınıf mevcut. Elden Ring'de de bu sınıf Wretch. Seviye 1 ve tüm stat'larınız 10 olarak maceraya atılıyorsunuz. Elinizde ise sadece pek de işe yaramayan bir sopa var.