Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli XBOX Game Pass Oyunları

Düşük Sistem Gereksinimli XBOX Game Pass Oyunları

XBOX Game Pass her geçen gün giderek popülerlik kazanmaya devam ediyor. Sektördeki en büyük stüdyolarından en iyi işlerinden tutun, tek oturuşta bitirmelik bağımsız oyunlara sayısız seçenek XBOX kitaplığında sizi bekliyor. 

Bu oyunların içinde yüksek işletim sistemli bilgisayarlara uygun olanların yanında, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun gönül rahatlığıyla oynayabileceğiniz düşük sistem gereksinimli oyunlar da bulunuyor. Aramakla uğraşmayın diye, XBOX Game Pass ile erişebileceğiniz en iyi 5 düşük sistem gereksinimli oyunu bu koleksiyonumuzda topladık. 

Her Bilgisayarda Çalışan XBOX Game Pass Oyunları

Ori and the Will of the Wisp

Ori and the Will of the Wisp oynarken kendinizi muhteşem bir atmosferde bulacağınıza emin olabilirsiniz. Şırıl şırıl akan sular, bitki örtüsünün canlılığı ve hatta düşmanların size saldırma şekli bile bir ahenk içinde! Her şey çarpıcı, renkli ve özgün. Bütünüyle her şey o kadar güzel ki neredeyse düşmanlarınızı öldürdüğünüze bile üzülebilirsiniz. Büyüleyici görsellerin yanı sıra kendinizi oynanabilir bir Miyasaki filminin içerisinde hissetmenizi sağlayan muhteşem müzikler de mevcut. Oyun, Ori and the Blind Forest’ın devamı niteliği taşıyor ve hikayesi ilk oyunun bittiği yerden devam ediyor. Oynanış ve dövüş mekanikleri de ilk oyunu oynamış olan oyunculara hiç yabancı gelmeyecektir. 

Tekrar eden aksaklıklara rağmen bu oyunu oynamak için hala çok fazla sebep sayabiliriz. Birincisi sistem gereksinimlerinin bilgisayarınızı hiç zorlamayacak olması. İkinci olarak da Moon Studios tüm bilgi birikimleriyle bizlere mükemmel bir devam oyunu sunmuş olması. Yine de teknik aksaklıklardan rahatsız olan biriyseniz oyunun tamamen iyileştirilmesini bekleyebilirsiniz. 

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps
990,95
den başlayan fiyatlarla

Sea of Thieves

Alışık olduğumuz biçimde bir senaryosu bulunmayan Sea of Thieves’e bir avatar seçerek başlıyorsunuz ve zaman atlamalarıyla dolu bir hikaye anlatımının içine düşüyorsunuz. Oyunda etkileşimli bir evren sizi bekliyor. Birlikte oynadığınız arkadaşlarınız ve de diğer oyuncularla aynı dünyayı paylaşıyorsunuz, avatarınızı ve oyun stilinizi belirliyorsunuz. Ardından sıra geliyor geminizi seçmeye. Oyuna başladığınız kişi sayısına göre geminizin büyüklüğü değişiyor. Eğer tek başınıza oynuyorsanız şalopa denen küçük bir gemiyle başlıyorsunuz, ama biz yine de Sea of Thieves’i tek başına oynamamanızı öneririz. Arkadaşlarınızla oynaması ekstra keyifli oluyor ve sistem gereksinimleri düşük olduğu için kimseyi geride bırakma derdiniz de olmayacak. Geminizi de seçtiyseniz, 4 kişilik bir oyun kurup oyuna başlıyorsunuz. Her birey bir görevi üstleniyor; Kaptan, toptan sorumlu miço, yelkenlerden sorumlu tayfa ve de ortacı gibi…

Oyunda tamamlamanız gereken üç ana görev var. Denizde diğer korsanlarla kapışırken görevlerinizi de tamamlamayı unutmayın ve saatler süren sarsıcı bir serüvene hazır olun. 

Sea of Thieves
Sea of Thieves
792,69
den başlayan fiyatlarla

her bilgisayarda çalışan xbox game pass oyunları

Pentiment

Avrupa büyük bir dini ve siyasi değişimin eşiğindeyken, kendini Bavyera Alpleri'nde cinayetlerin, skandalların ve entrikaların ortasında bulan usta sanatçı Andreas Maler'in peşine takılmaya hazır mısınız? Çeşitli kültürel ve ekonomik sınıflardan birini seçin ve yolunuzun kesiştiği karakterlerle iletişime geçerek Tassın kasabasının gizemlerini keşfedin. Aldığınız her karar toplumun ve hatta Avrupa’nın geleceği için belirleyici bir rol oynayabilir, sanat dünyasına damgasını vurabilir, yeni bir artistik veya siyasi akım başlatabilir. Gizem oyunlarını ve RPG severleri birbiriyle buluşturan Pentiment her bilgisayarda oynanabilirliğiyle de kalplerimizi bir kez daha fethetti. Eğer tarihe ilginiz varsa, dönem oyunlarından keyif alıyorsanız ve Rönesans’ın gidişatında benim de tuzum olsun diyorsanız hiç düşünmeden Pentiment’e başlamanızı öneriyoruz. 

Pentiment
Pentiment
660,52
den başlayan fiyatlarla

Grounded

Dünya uçsuz bucaksız, güzel ve oldukça tehlikeli bir yer… Hele ki karınca kadar küçük bir hale getirildiyseniz. Sizi bu boya kim getirdi? Tekrardan normal halinize dönmeniz mümkün mü? Evin yolunu nasıl bulacaksınız? Devasa arka bahçenizde bütün tehlikelere rağmen hayatta kalmayı başarabilecek misiniz? Bütün bunların cevabı Grounded’da. Arka bahçenizle tek başınıza veya üçe kadar arkadaşınızla birlikte mücadele edebilirsiniz. Shared Worlds özelliği ile, oyunun orijinali açık dünya olmasa bile tüm ilerlemenizi kaydederek, ortak bir deneyim paylaşmaya devam edebilirsiniz. Sistem gereksinimlerine baktığınızda Grounded’ın grafiklerinin bu kadar iyi olmasını beklemeyebilirsiniz ama oyun aynı zamanda gerçekten güzel görünüyor ve oldukça fazla kişiselleştirme opsiyonu sunuyor. Sea of Thieves’de olduğu gibi, sağlam bir arkadaş grubunuz varsa Grounded size inanılmaz eğlenceli bir serüven sunabilir. 

Grounded
Grounded
1.321,37
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli xbox game pass oyunları

Fable Anniversary

10 yıl ara, iki devam oyunu ve birkaç yan oyunun ardından Fable, eskisinden daha yeni ve daha sağlam bir biçimde tekrardan sahalara döndü. Grafikleri daha iyi, kontrolleri daha sorunsuz çalışıyor, genel olarak daha rahat ve akıcı bir oynanış sunuyor ama özünde bildiğimiz ve sevdiğimiz Fable’dan bir şey kaybetmiyor.

Fable Anniversary
Fable Anniversary
1.156,16
den başlayan fiyatlarla

Kullanıcı arayüzü büyük ölçüde iyileştirilmiş olsa da bazı tutarsızlık sorunları oyuncunun ara sıra canını sıkmaya devam ediyor. Siz iki adım ötenizdeki canavarı ıskalayabilirken bazı adamların yirmi metre öteden tek okta sizi yere sermesi gibi mantık hataları bazen oynanışın tadını kaçırıyor. Yine de  Fable düşük sistem gereksinimleri ve XBOX Game Pass’te oluşu ile tercih edilebilecek oyunlar arasında yerini alıyor.