Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları

Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları

Günümüz oyun dünyasında birçok oyun küçük korku unsurları içerse de içimize sinen, ağız tadıyla uykularımızı kaçıran bir oyun bulmakta gerçekten zorlanıyoruz. Bir de üstüne düşük sistemli bilgisayarlarda durum iyice zorlaşıyor. 

Siz de bu çıkmazın içindeyseniz, düşük sistem gereksinimlerine sahip en iyi korku oyunlarını sizin için listeledik. 

Düşük Sistemli Bilgisayarlar için En İyi 4 Korku Oyunu

Resident Evil 4

Resident Evil 4, Leon S. Kennedy isimli karakter ile hikayeyi takip edebileceğiniz bir korku oyunu. Üçüncü şahıs bakış açısını kullanan ve ABD'de geçen oyundaki amacınız azılı bir çete tarafından kaçırılan Devlet Başkanı'nın kızını kurtarmak. 

Oyunda cephanenizi ve yanınızda taşıdığınız eşyaları dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Resident Evil’de merminiz biterse, işte o zaman yandınız. 

Resident Evil 4
Resident Evil 4
967,70
den başlayan fiyatlarla

Murder House

Murder House, hem son derece korkutucu hem de rahatsız edici bir hikaye ve grafiklere sahip. Oyunun hikayesine göre, bir haber ekibi hayalet temalı bir köşe yazısı için terk edilmiş bir eve gider. Ev, idam edilmiş bir seri katile aittir. Ekip bir noktada, seri katilin ölmediğini ve haber ekibini öldürmek için pembe tavşan kostümü içinde evin içinde dolaştığını fark eder. Kaçmanın tek yolu, etraftaki Paskalya yumurtalarını bulmak ve onları bir sepete koymak.

Oyunda otomatik veya hızlı kaydetme sistemi yok. Bunun yerine etrafta bulduğunuz kalemlerle oyunu kaydetmeniz gerekiyor. Sizi avlayan bir seri katil varken oyundaki bulmacaları çözmek sizin için zor olabilir ama gerilimi yüksek ve hızlı tempolu bir korku oyunu arıyorsanız Murder House sizi tatmin edecek.

Murder House
Murder House
386,89
den başlayan fiyatlarla

Outlast

Outlast, oyun dünyasının en popüler korku oyunlarından biri. Ana karakter, akıl hastanesini elinde bir kamera ile kaydetmeye gider. Ancak akıl hastanesinde mahsur kalan ana karakter, kaçmanın bir yolunu bulmalıdır. 

Outlast, akılda kalıcı korku sahneleri ve karakter tasarımları olan bir oyun. Ayrıca düşmanlarınıza saldıramayacağınız için tek seçeneğiniz kaçmak, yani önünüze çıkan düşmanlarla mücadele etme gibi bir şansınız yok. Grafikleri ve çaresizlik hissini sonuna kadar işleyişi ile, Outlast'ı henüz oynamadıysanız ve korku oyunlarını seviyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Outlast
Outlast
338,69
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli korku oyunları

Amnesia: The Dark Descent

Amnesia: The Dark Descent, birinci şahıs bakış açısına sahip bir korku oyunu. Oyunda çoğu hareketi mouse ile yapmanız gerekiyor. Oyundaki her nesneyi yanınızda taşıyabilir, inceleyebilir veya kırabilirsiniz.

Amnesia: The Dark Descent
Amnesia: The Dark Descent
645,03
den başlayan fiyatlarla

Amnesia: The Dark Descent’in hikayesine göre Daniel isimli ana karakter hafızasını bilerek kaybetmiş ve kendisi için bıraktığı notta İskender'i öldürmesi gerektiği yazıyor. Eğer bu açıklama kafanızda bir sürü soru işareti oluşmasına neden olduysa, Amnesia: The Dark Descent oynamaktan oldukça keyif alacaksınız.