Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God's Trigger
7,85
den başlayan fiyatlarla
Pure Farming 2018
12,14
den başlayan fiyatlarla
Dying Light - Astronaut Bundle
5,17
den başlayan fiyatlarla
Cyberpunk 2077 benzeri oyunlar

Cyberpunk 2077 benzeri oyunlar

Oyun dünyasında çok konuşulan Cyberpunk 2077'ye benzeyen yapımların olduğunu biliyor muydunuz? Cyberpunk evrenini daha iyi anlatan yapımlar ile kendinizden geçebilirsiniz.

CD Projekt RED'in merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 çıkışını gerçekleştirdi. Gerçekleştirdi gerçekleştirmesine ancak oyun çoğu PC'de optimizasyon sorunu ve bug'lardan dolayı oynanamıyor. Güncelleme ile bu sorunları düzeltecek olan CD Projekt RED'i beklemek istemiyor ve Cyberpunk evrenini merak ediyorsanız, sizler için bir araya getirdiğimiz oyunlara mutlaka göz atmalısınız.

Cyberpunk evreninde geçen ve daha sağlam konu anlatımına sahip olan oyunları listeliyoruz. Bu oyunların çoğu maalesef ki Cyberpunk 2077'nin vadedip sunamadığı neredeyse her şeyi sunuyor diyebiliriz. Konusu ile sizleri içine çekecek olan bu oyunları oynadıktan sonra Cyberpunk 2077 de neymiş be diyebilirsiniz. Baştan uyarması.

Cyberpunk evreninde geçen oyunlar

Deus Ex: Human Revolution

Listemize Cyberpunk evreninin atası babası kralı şahı padişahı süpersonik oyunu olan Deus Ex: Human Revolution ile başlamazsak büyük ayıp etmiş oluruz. Deus Ex: Human Revolution, RPG ile Cyberpunk evrenini öyle bir harmanlıyor ki daha üzerine yapılmış bu türde oyun yok diyebiliriz. 

Deus Ex: Human Revolution'da mekanik sibernetik implantlarla donatılmış bir adam olan Adam Jensen'ı canlandırıyoruz. NPC'lerin doldurucu alt metinlerinin olduğu oyun FPS türünde olması ile dikkat çekiyor. RPG öğelerini barındıran oyunda vereceğiz her karar bir sonraki adımınızı etkiliyor. O derece sağlam bir RPG var yani oyunda.

Grafikleri ile günümüzde bile hala oynanabilir seviyede olan oyun, konusu ve konuyu işleyişi ile bu alanda oyun nasıl yapılır dersi veriyor. Aksiyon veya gizlilik ile ilerleyebileceğiniz oyunda hack mantığı da bulunuyor. Cyberpunk 2077'nin yapamadığı her şeyi başarılı bir şekilde oyunculara sunan Deus Ex: Human Revolution'ı ölmeden önce oynayacağınız oyunlar listesine alın.

Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
4,49
den başlayan fiyatlarla

Ghostrunner

Cyberpunk 2077'den daha önce çıkan Ghostrunner, resmen Cyberpunk 2077'nin olmuş hali diyebiliriz. FPS kamera açısı ile oynadığınız oyunda, silahların ve hack mekaniklerinin sınırı yok diyebiliriz. Ghostrunner özellikle hack sistemi konusunda Cyberpunk 2077'den bir tık bile daha iyi durumda. 

Dünyayı sona erdiren olaylardan sonra insanlığın son sığınağı olan Darma Kulesine tırmanmaya çalıştığınız oyunda başınıza gelmedik kalmayacak. Çünkü bu kule şehrinin sokakları kan ve vahşet ile dolu. Tam bir kaos düzeni üzerine inşa edilen Ghostrunner, Cyberpunk evrenini anlatan oyunların başında geliyor.

Ghostrunner
Ghostrunner
148,00
den başlayan fiyatlarla

Cloudpunk

Oyun sektöründe yeni isimlerden olan ION LANDS'ın geliştirmiş olduğu Cloudpunk oyunu, Cyberpunk evrenini farklı bir şekilde işliyor. Ana karakterimiz olan Rania ile Nivalis şehrinde bir şirket için çalışmaya başlıyorsunuz. Cyberpunk evreninde şirketlerin devletlerin yerini alması bu oyunda çok başarılı bir şekilde işleniyor. Bir nevi kuryecilik oyunu gibi görebileceğiniz Cloudpunk'ta, Cyberpunk'a özel olarak tasarlanmış gözünüzü alan neon ışıklı dünyada kendinizi buluyorsunuz.

Toplumun her kesiminden androidleri, yapay zekalıları ve acımasız insanları içeren geniş bir yelpazedeki karakterlerleri ile dikkat çeken Cloudpunk'ın, Cyberpunk 2077'den daha derin bir hikayeye sahip olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Kuryecilik mantığını üzerine kurulu ama bu macerada da size Cyberpunk evrenini anlatan oyun olan Cloudpunk'a mutlaka bir şans verin.

Cloudpunk
Cloudpunk
39,00
den başlayan fiyatlarla

Observer: System Redux

Geldik bir başka beyin yakan oyun olan Observer: System Redux'e. Observer: System Redux de Ghostrunner ve Cyberpunk 2077 gibi sizi Cyberpunk evreninin diplerine çekecek. Observer, özünde 2084 yılında Krakow'da sinir araştırmacısı Daniel Lazarski'nin yerine koyan bir Cyberpunk dedektif gerilim oyunu. Bladerunner filminden esinlenilerek geliştirilen oyunda olayları çözmek için siber donanımlardan köküne kadar yararlanıyorsunuz.

Oyunda baş karakterimiz Lazarski, Dream Eater'ın ana bilgisayarını kullanarak olayları çözmek için ölen suçluların ve kurbanların anılarına dalıyor. Maceramız tam da bu noktada başlıyor. Eğer dedektifliğe merak duyuyor ve işlenen ilgin suçları hem de Cyberpunk evreninde çözmek istiyorsanız Observer: System Redux sizi tabiri caizse resmen büyüleyecek.

Observer: System Redux
Observer: System Redux
49,00
den başlayan fiyatlarla

Watch Dogs: Legion

GTA V'te oylandığınız yeter sizi Watch Dogs'a bekliyoruz diye iddialı bir çıkış yapan Ubisoft, ağzının payını çok pis almıştı. Yerden yere vurulan Watch Dogs'un ilk oyunu Ubisoft'a resmen ders oldu ve adamlar Watch Dogs: Legion ile resmen bomba gibi bir geri dönüş yaptı. Oyundaki hack mekanikleri, NPC'leri yönetebilme, dinamikleri ve başarılı konu işleyişi ile Watch Dogs: Legion, Cyberpunk evrenini az da olsa size yansıtabiliyor.