Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
Hogwarts Legacy İnceleme

Hogwarts Legacy İnceleme

Harry Potter hayranları için evrenin en iyi, en kapsamlı ve en derin oyun deneyimi olan Hogwarts Legacy, sonunda yayınlandı! Büyü düellolarının yanı sıra dünyanın dört bir yanından birçok gizli sır ve bulmaca kullanan sağlam bir dövüş sistemi içeren oyunda sihir evrenini yeniden keşfetmeye hazır olun. 

İşte olay örgüsünden grafiklere kadar Hogwarts Legacy hakkında bilmeniz gereken her şey!

7Çok İyi
  • Ses dünyası ve grafikler
  • Oynanışın çeşitliliği
  • Bildiğimiz ve sevdiğimiz Hogwarts evreni
  • Açık dünyanın genişliği
  • Oyunda çok oyunculu mod olmayışı
  • Fiyat performans oranı

Açık dünya RPG oyunu olarak tasarlanan Hogwarts Legacy, hepimiz bildiği üzere, Hogwarts'ta geçiyor. Hogwarts Legacy sizi 1800'lerin büyücülük dünyasına götürüyor. Filmlerden ve kitaplardan biraz uzaklaşmasına rağmen, Harry Potter hayranları, oyunun Harry Potter evrenine hiç yabancı hissettirmeyeceğine emin olabilir. Çünkü şu ana kadar fragmanlardan ve artık oyunun kendisinden de gördüğümüz üzere, Hogwarts Legacy bize alışkın olduğumuz Hogwarts evrenini bütün cazibesi ile sunmayı başarıyor. 

Hogwarts Legacy Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
672,34
den başlayan fiyatlarla

Hogwarts Legacy Konusu

Gizemli bir kazadan kurtulduktan sonra (tanıdık geldi mi?), Hogwarts'a beşinci sınıf öğrencisi olarak kaydoluyorsunuz. Karakterinizin "eski bir sihirle bağları" olduğuna inanılıyor, bu da içinizdeki gücü çalmaya çalışan karanlık büyücüler ile bitmek bilmeyen bir çatışmaya girmenize neden oluyor. Oyunun hikayesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek, karakter ve büyülerin detaylı listesine ulaşmak için Hogwarts Legacy Hikayesi içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Oynanış

Hogwarts Legacy, tek oyunculu oynanışa odaklanarak büyücülük evreninde kendi maceralarınızı yaratmakla ilgili diyebiliriz.

Oyunda karakter özelleştirme var mı?

Oyunda oldukça fazla özelleştirmeye izin veren bir karakter oluşturucu ile kendi karakterinizi yaratabiliyorsunuz. Oyuncular, okul yurtları için karakterlerinin vücut tiplerini, seslerini ve cinsiyet yerleşimlerini kişiselleştirebiliyorlar.

Karakterinizi yaratıp binanızı seçtikten sonra, alabileceğiniz dersler ve edinebileceğiniz yeni arkadaşlarda bulunuyor. Hikayenin sosyal unsuruna başka bir katman eklemek için, size yetenekler öğretebilecek veya maceralarda yol arkadaşınız olarak hareket edebilecek büyülü yeni arkadaşlarınızla bu bağlantıları besleyebilirsiniz.

Hogwarts legacy oynanır mı

Okul saatlerinde büyü ve tılsımları öğreniyor, sınıf arkadaşlarınızla birlikte mezun olabilmeniz için iksirler hazırlıyor ve çeşitli dersler alıyorsunuz. Profesörleriniz size savaşta veya daha büyük oyun dünyasında bulmaca çözmede kullanılabilecek yeni beceriler ve yetenekler öğretiyor. Öğreneceğiniz büyülerin çeşitliliği nedeniyle dövüş stilleri için birçok seçeneğiniz olmuş oluyor. Bu da dövüşü çok çeşitli ve eğlenceli bir hale getiriyor. 

Ama oyunda her şey güllük gülistanlık elbette değil. Öğrendiğiniz pozitif büyüler kadar, karanlık büyülere de bulaşmanız gerekiyor. Ayrıca boş zamanlarınızda okulu keşfedebiliyorsunuz. Filmlerde görmüş olabileceğiniz pek çok ikonik noktanın yanı sıra çözebileceğiniz bulmacaların olduğu gizli geçitler bulunuyor. Örneğin Hufflepuff ortak alanı gibi, filmlerde görmediğimiz yerler bile var.

Hogwarts Legacy'de Hogwarts dışına seyahat edebilir miyim?

Seyahat ederken Hogwarts'ta durmanıza gerek yok; Hogsmeade'i ve kırlara dağılmış diğer köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu alanlar, kendi hızınızda keşfedebileceğiniz NPC'lere ve yan görevlere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca onları hayata geçirmek için tasarlanmış dinamik iklimler ve mevsimler de bulunuyor.

Hogwarts Legacy'de Quidditch Oynayabilir miyim?

Oyunda yapabileceğimiz çok şey var, ancak, yapamayacağımız bazı şeyler var. Hogwarts Legacy’de Quidditch oynayamazsınız. Ancak yine de süpürge sopanızla uçabilirsiniz. Endişelenmenize gerek yok, eminim oyun geliştiricileri deneyimi daha da iyi hale getirmek için oyuna bir şeyler eklemeye devam ediyorlar. 

Grafikler

Oyunun, oyuncuların tam olarak istedikleri cadı veya büyücüyü yaratmalarına izin verecek etkileyici bir karakter üretecine sahip olduğundan daha önce bahsetmiştik. Hogwarts Kalesi de çok güzel. Hayranların grafikleri onaylayacağından %110 eminim. Oyuncuların kara büyü yapmak ve model öğrenciler olarak oynamak isteyip istemedikleri önemli değil, herkes için bir şeyler var.

hogwarts legacy inceleme

Müzikler

Hogwarts Legacy, 2022'nin sonlarına doğru "Making the Music" başlıklı bir fragman yayınladı. Bu fragman, oyun için müzik yapımını gösteriyor. Oyunun müzikleri, Potter hayranlarında nostalji uyandıran yeni temalar arasında nasıl bir denge kurulacağını ve oyun döngüsüne nasıl dahil edileceğini gerçekten biliyor.

Oynamaya değer mi?

Hogwarts Legacy için beklemek uzun sürse de buna fazlasıyla değecek gibi görünüyor. Oyuncuların aralarından seçim yapabileceği birkaç sürüm var; bunlar arasında oldukça pahalı bulduğumuz Hogwarts Legacy Collector's Edition da bulunuyor. Franchise hayranlarının bu oyuna göz kulak olması buna değer olabilir. Oyunu bu kadar beklemişken, bir süre de fiyatı düşsün diye beklenebilir ama gerçekten heyecanlıysanız asanıza ve süpürgenize kavuşmayı daha fazla ertelemeyin deriz. 

Hogwarts Legacy yayınları