Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Hitman Absolution Hikayesi

Hitman Absolution Hikayesi

Genetik olarak tasarlanmış suikastçı Ajan 47 (David Bateson), işverenleri olan Uluslararası Sözleşme Ajansı'ndan (ICA), bilinmeyen nedenlerle ICA'ya ihanet eden ve fonlarını sabote eden eski işleyicisi Diana Burnwood'u (Marsha Thomason) öldürmek için bir sözleşme alır.

Veritabanı, onları reform yapmaya zorlar. Diana ile yüzleştiğinde Ajan 47, Victoria (Isabelle Fuhrman) adında genetik olarak tasarlanmış bir genç kızı, suikastçı olarak şiddet dolu bir hayattan korumak için ICA'ya ihanet ettiğini öğrenir. Diana, Ajan 47 tarafından vurulduktan sonra görünüşte ölürken, Victoria'yı korumayı kabul eder ve yeni işleyicisi Benjamin Travis'in (Powers Boothe) onu bir hain olarak damgalamasına neden olur.

Hitman: Absolution™
Hitman: Absolution™
34,99
den başlayan fiyatlarla

Karakterimiz ve Hikaye Başlangıcı

Ajan 47, Victoria'yı Chicago'daki Redwood Yetimhanesi'ne bıraktıktan sonra, kendisi ve ICA hakkında bilgi almak için, gözden düşmüş ajans muhbiri Birdie (Steven Bauer) ile tanışır ve ondan yerel bir suç patronuna (James Sie) suikast yapmasını ister. Vurulduktan sonra Birdie, Victoria ile ilgilenen bir ev savunma sistemi şirketinin başkanı Blake Dexter'ı (Keith Carradine) bilgilendirir. Ajan 47, Dexter'ın Terminus Otel'deki odasına gizlice girer ve Victoria'yı kaçırıp, en yüksek teklifi verene satmayı planladığını öğrenir.

hitman absolution hikayesi

Ajan 47, Dexter'ı öldürme girişiminde bulunur, ancak başarısız olur, bir hizmetçiyi öldürmekle suçlanır ve Dexter'ın ateşe verilen süitinde ölüme terk edilir. Otelden ve polisten kaçtıktan sonra, striptiz kulübünde Dexter'ın muhbiri Dom Osmond'u (Jon Curry) öldürür, ancak Victoria'yı yakalamak için Dexter tarafından tutulan Edward Wade (Larry Cedar) liderliğindeki bir grup paralı askerin varlığını öğrenir. Ajan 47'nin onları durdurma çabalarına rağmen, kendini kurtarmak için Victoria'nın bulunduğu yere ihanet eden Birdie'yi yakalarlar. Ajan 47, Victoria'yı yetimhanede savunur ve Wade'i öldürür, ancak Dexter'ın oğlu Lenny (Shane Stevens) Victoria'yı yakalar ve kaçar.

Dexter'ın özel askeri şirketi tarafından sıkı bir şekilde yönetilen Güney Dakota'daki Hope kasabasında Ajan 47, Victoria'yı Dexter'dan kaçırıp, rakip bir silah şirketine satmayı planlayan Lenny'nin çetesi Hope Cougarsı ortadan kaldırır ve Lenny'yi Victoria'nınki hakkında sorguya çeker. Sorguda, onu öldürmeden veya çölde ölüme terk etmeden önce yerinin belirlenmesi gerekir. Daha sonra Victoria'yı inceleyen ve onun hakkındaki araştırma verilerini yok eden bilim adamlarını öldürmek için Dexter Industries'in laboratuvarına sızar ve Dexter'ın deforme olmuş koruması Sanchez'i (Isaac C. Singleton Jr.) bir yeraltı kafes dövüşünde öldürür.

hitman absolution hikayesi

Ajan 47, bir otelde iyileşirken, Travis'in kişisel vuruş ekibi Azizler tarafından saldırıya uğrar, ancak onları ortadan kaldırmayı başarır ve öfkeli Travis'in daha büyük bir ICA ajanı grubunu peşinden göndermesine neden olur. Ajan 47 sonunda Victoria'yı Hope Adliyesi hapishanesinde bulur, ancak Dexter tarafından yakalanır ve işkence görür, ta ki Dexter, Victoria'yı 10 milyon dolara satın almak isteyen Travis ile bir toplantıya çağrılıncaya kadar.

Ajan 47, sokaklara kaçar ve Dexter'ın maaş ile beslediği Hope'un yozlaşmış şerifi Clive Skurky'yi (Jon Gries) takip ederken, onu arayan ICA ajanlarından kaçınır. Köşeye sıkıştırıldıktan sonra Skurky, Dexter'ın Chicago'ya geri döndüğünü ve Ajan 47 tarafından öldürüldüğünü ortaya çıkarır. Chicago'ya dönen Ajan 47, Travis'in Victoria'yı satın almak için Dexter ile buluştuğu Blackwater Park'a sızar ve Dexter'ın sekreteri Layla Stockton'ı (Traci Lords) öldürür. Dexter'ı parkın tepesine kadar takip etmeden önce. Dexter, adamlarına binayı havaya uçurmalarını emrettikten sonra bir helikopterde Victoria ile kaçmaya çalışır, ancak Ajan 47 onu ölümcül şekilde yaralar ve Victoria'yı kurtarır. Oğlunu ve parasını kaybetmenin yasını tuttuktan sonra, Dexter tek başına ölüme terk edilir.

Birkaç ay sonra, Travis ve adamları Diana'nın mezarını ziyaret ederek, onun ölümünü taklit ettiğinden şüpelendiklerini belirtirler, ancak Ajan 47, Diana tarafından bırakılan bir mektupta görevlendirildiği için onları pusuya düşürür. Ajan 47 onu yaraladıktan sonra Travis, Victoria'nın ICA için potansiyelini boşa harcadığı için ona bağırır ve Diana'nın gerçekten ölüp ölmediğini sorar. Ajan 47, onu öldürmeden önce Asla bilemezsiniz yanıtını verir. Daha sonra Diana'nın aslında Ajan 47'nin yardımıyla sahte ölümünü yaptığı ve Victoria'ya malikanesinde baktığı, Ajan 47'nin de onları uzaktan izlediği ortaya çıkar.

hitman absolution hikayesi

Oyun, Diana'dan Ajan 47'ye, onu ICA'ya geri karşılayan ve yardımları için teşekkür eden bir mesajla sona erer. Mesaj ayrıca, Blood Money'den bu yana Ajan 47 tarafından üstlenilen her görevin, Diana'nın ICA'yı iç yolsuzluktan arındırmak ve Travis'in klonlanmış suikastçılar yaratma çabalarını ortadan kaldırmak için ayrıntılı bir planının parçası olduğunu ortaya koyar. Son sahnede, Terminus Oteli yangınından bu yana Ajan 47'yi takip eden Dedektif Cosmo Faulkner (Jonathan Adams), Birdie ortaya çıkana ve ona bir ücret karşılığında yardım etmeyi teklif edene kadar Ajan 47'nin kimliğini keşfetmekte zorlanır.

Hitman: Absolution™ Yayınları