Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Half Life İnceleme

Half Life İnceleme

Birçok oyuncunun, oyun dünyasıyla tanışmasına vesile olan “Half Life” markası bizim için olduğu kadar eminiz ki sizin için de çok özel bir yapımdır. Ben oyuncuyum diyen herkesin kişisel bilgisayarlarına mutlaka konuk olmuş olan Half Life aynı zamanda da döneminin çok üstünde bir kaliteye sahipti.

Yapımın çıktığı dönemde ülkemizde oyun almak lüks bir tüketim sayılıyordu. O sebeple Türk oyuncularının çoğu Half Life’in sadece demosu ile yetinmek zorunda kalmıştı o zamanlar.

Yine de kısa bir tecrübe olsa da elimizde levye gergin bir müzik eşliğinde korkunç yaratıklar tarafından yem olmadan hayatta kalmaya çalışmak çok tatmin edici ve de eğlenceliydi.

Oyuna sahip olduğumuzda da yıllarca hafızamıza kazınan uzun ve doyurucu bir deneyim yaşıyabildik Half Life ile.

Half Life’ın geliştiricisi olan Valve aynı zamanda her oyuncunun pc sinde kurulu oyun satın alım ve oynatma platformu olan Steam’in de sahibidir. Geçelim oyunun detaylarına. Ama önce biraz hikayden bahsedelim istiyoruz.

9Mükemmel
  • Kuvvetli senaryo
  • Kaliteli görsellik ve ustaca sunum
  • Oyuncuyu içine hapseden gerçekçi atmosfer
  • Türkçe dil desteği yok

Hikaye

Araştırmacı doktor Gordon Freeman, bir deney üzerindeyken bir şeyler ters gider ve birden kendini bambaşka bir diyarda buluverir. Bu diyar kendi gerçekliğinden oldukça farklıdır.

Tuhaf yaratıklarla dolu bu dünyada hayatta kalabilmek ve evine dönebilmek için çeşitli bulmacaları çözmeli ve karşısına çıkan yaratıklarla baş etmesini bilmelidir.

Half life oyun inceleme

Detaylar

Bir İlk
Half Life oyununu bu kadar özel kılan en önemli yani ise; oyun tarihinin ilk hikayeli ve senaryolu First Person Shooter yapımı olmasıdır.

1998 senesinde oyuncularla buluşan Half Life ayrıca geliştiricisi Valve’nin de ilk oyunudur. Size verilen çeşitli görevleri gerçekleştirerek ilerlediğiniz yapımda sıklıkla bulmaca çözmek durumunda da kalabiliyorsunuz. 

First Person Shooter bakış açısından deneyim ettiğimiz oyun, kasvetli havası ve de gerçekçi ortamıyla oyuncuları gerim gerim gererken, kaliteli oynanışı ve de başarılı mekanikleriyle göz doldurmuş, bugün bile hala kendini eski veya yeni oyunculara tekrar oynatabilmeyi başarabilmiştir. 

Nasıl Görünüyor?

Yapımda kullanılan grafik motoru yine yapımcı şirketine aittir ve oldukça başarılı bir oyun motoru geliştirmeyi başarabilmiştir Valve. 

Half-Life
Half-Life
18,50
den başlayan fiyatlarla

Bu grafik motoru sayesinde yapım dönemi özelinde takdire şayan bir görsel sunum sergilemiş ayrıca görselliğin yanında teknik açıdan da çok başarılı olmuş ve ilerleyen dönem oyunlarına rehberlik etmiştir. 

Half Life Oyun İnceleme

Karar

Oyun dünyasında ilklerin mucidi olan Valve şirketinin, uzun ve yorucu bir süreç sonucu ortaya koyduğu Half Life hem görsel açıdan hem de barındırdığı derin hikaye açısından kendi dönemine damga vurmuş ve oyuncu evreninde unutulmayacak izler bırakmıştır. Hala oynamadıysanız hemen yazımızı okumayı bitirir bitirmez Half Life indirin ve başına oturun. Asla pişman olmayacaksınız.

İyi oyunlar. 

Half-Life Yayınları