Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Geometry Dash İnceleme

Geometry Dash İnceleme

Rayman ve Super Mario Bros’un en iyi noktalarını alıp bunu harika bir piksel sanatı ile birleştiren Geometry Dash uygun fiyatı ile platform oyunlarını sevenlerin listesine eklendi bile.

Müzikleri, piksel sanatı ve bölüm tasarımıyla büyük beğeni toplayan oyunda seviyeleri geçmek için kare şeklinde bir karakteri kontrol ederek platformlar arasında koşuşturmaya başlıyoruz.

7Çok İyi
  • Piksel sanatı oldukça etkileyici.
  • Müzikleri çok iyi.
  • Oynaması eğlenceli.
  • Zorlayıcı olabiliyor.
  • Bir süre sonra tekrara düşüyor.

Nedir Bu Oyun?

Kısaca özetlersek aslında kendisi platform arcade oyunu olarak sınıflandırabiliriz. Kare şeklindeki bir karakter ile zorlu seviyeleri geçmeye çalıştığınız, çeşitli tuzak ve engelleri aştığınız bir oyun kendisi. Endless Runner adını verdiğimiz sonsuz bir şekilde ileriye doğru sürekli engelleri aşarak koştuğumuz bir oyun olsa da çoğu koşu oyununa göre gerçekten çok daha zor

Ben bu tür oyunların çok seveni değilim açıkçası. Hem oyun türü hem de zor olması aslında benim için bir önyargıya sebep olsa da fiyatı uygun olduğu için bir deneme turu yapmak istedim ve içinde tam olarak bana hitap eden şeylerle karşılaştım. Oyunda her şey aslında temelinde kare olduğu için bunlara grafik demek çok zor gözüküyor olabilir ancak oyunun içine girdikçe bu küçük sanat sizi şaşırtmaya başlıyor. Her bir yeni bölümün tasarımı o kadar güzel yapılmış ki oynarken gerçekten gözleriniz bayram ediyor. Renklerin sadeliği de gözlerinizi yormadan bu zevki almanıza engel olmuyorlar. Sanat tasarımını bu kadar övmenin yeterli olduğunu düşünerek oynanışa geçiyorum.

geometry dash inceleme

Oynanış tamamen delilik ve bir sabır işi. Oyunu oynarken sürekli bırakmak istiyorum Bir anda rage-quit atıp bir daha açmak istemiyorum ama aynı zamanda keyif de alıyorum. Her bir seviye gerçekten sabır işi. Eğer sabırsızsanız ve zoru çok fazla sevmiyorsanız bu oyunu denemeseniz de olur. Oyunda bulunan az sayıda bölüm varmış gibi görünse de hepsi gerçekten birbirinden farklı ve hepsi gayet keyifli. Ayrıca oyunun kendi bölümleri dışında oyuncuların yaptığı bölümleri de ücretsiz bir şekilde oyununuza ekleyip oynayabilirsiniz. Topladığınız puanlar ile birlikte basit olan kare karakterinizi özelleştirebilmeniz de oyuna bir güzellik katmış. Ancak bu sistem biraz bence kötü.

Geometry Dash
Geometry Dash
8,00
den başlayan fiyatlarla

Çok fazla puana ihtiyacınız var ve bu yüzden bölümleri tekrar tekrar oynamaya başlamanız gerekiyor. Bence bu kısım oyunu tekrara düşürmüş diyebilirim. Oyunun her bir bölümü aslında kısa sürse de öğrenmeniz için en az 10-15 kez aynı bölümü oynamanız gerekiyor. Oynarken farenin sol tuşunu kırmamaya özen göstermeniz gerekmekte çünkü oyunu farenizle oynuyorsunuz. Oyunda bir kayıt noktası yok bu yüzden bütün bir seviyeyi tek seferde geçmeniz gerekmekte.  Bu da onu kısmen bir roguelike oyun haline getirmiş durumda. Geometry Dash sen ne kadar fazla oyun türü barındırıyorsun içinde? Önemli olan fazla tıklamak değil doğru tıklamak lütfen unutmayalım.

Kararı Siz Verin

Oyunu bir kez tamamladıktan sonra ben şahsen bir daha dönüp bakmak istemedim çünkü oynarken yorulduğumu fark ettim. Bu yüzden oyun süresi konusunda bir garanti veremem. Eğer benim gibi kısıtlı zamanlarda oyun oynayan biriyseniz ve zorlanmayı çok sevmiyorsanız fiyatı uygun olsa bile mental sağlığınız açısından uzak durmalısınız.

geometry dash incelemesi

Oyun kesinlikle çok derin değil bu yüzden aynı türdeki oyunlara göre biraz daha geride kalmış durumda. Ancak yazıda da sıkça belirttiğim gibi çok güzel müziklere ve pixel sanatına sahip bu oyun beni oynarken yeterince mutlu etti. Kendi oyun zevkinize ve tarzınıza uyup uymadığın görmek için oynanmayı hak ediyor diyebiliriz.

Geometry Dash yayınları