Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy Hikayesi

Final Fantasy Hikayesi

Final Fantasy, 1987 senesinde Square şirketi tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir fantezi temalı rol yapma oyunudur. Hironobu Sakaguchi tarafından yaratılan Square şirketinin Final Fantasy serisindeki ilk oyundur.

Başlangıçta sadece NES için piyasaya sürülen Final Fantasy, birkaç oyun konsolu için yeniden yapıldı ve oyun koleksiyonlarında sıklıkla Final Fantasy II ile birlikte paketlendi. Oyun daha sonra Steam üzerindeki çıkışını da gerçekleştirdi. Hikaye, her biri kendi dünyasının dört Elemental Fiend tarafından karartılmış, dört element kristalinden birini taşıyan Işık Savaşçıları adlı dört genci takip ediyor. Birlikte bu kötü güçleri yenmeyi, kristallere ışığı geri getirmeyi ve dünyalarını kurtarmayı amaçlarlar.

FINAL FANTASY
FINAL FANTASY
60,00
den başlayan fiyatlarla

Final Fantasy Nerede Geçiyor?

Final Fantasy, üç büyük kıtadan oluşan bir fantezi dünyasında geçiyor. Bu dünyanın temel güçleri, her biri dört klasik elementten birini yöneten dört kristalin durumu tarafından belirleniyor Toprak, ateş, su ve rüzgar. Final Fantasy dünyasında insanlar, elfler, cüceler, deniz kızları, ejderhalar ve robotlar dahil olmak üzere çok sayıda ırk yaşıyor. İnsanlar bazen insan kasabalarında veya diğer bölgelerde de bulunsa da, çoğu insan olmayan ırkın oyunda yalnızca bir kasabası vardır.

Hikayesi

Oyunun başlamasından 400 yıl önce, Rüzgarın Gücünü hava gemileri ve dev bir uzay istasyonu (oyunda Yüzen Kale olarak adlandırılır) yapmak için kullanan Lefein halkı, Rüzgar kristali kararırken ülkelerinin düşüşünü izledi. 200 yıl sonra, şiddetli fırtınalar okyanus temelli bir uygarlığın merkezi olarak hizmet veren devasa bir tapınağı batırdı ve Su kristali karardı. Toprak kristali ve Ateş kristali onu takip etti; dünyayı şiddetli orman yangınlarıyla sardı, ovalar ve bitki örtüsü çürürken tarım kasabası Melmond'u harap etti. Bir süre sonra bilge Lukahn, karanlık bir zamanda dünyayı kurtarmak için dört Işık Savaşçısının geleceğine dair bir kehanetten bahsetti.

final fantasy hikayesi

Oyun, hikayenin kahramanları olan ve her biri karartılmış Kürelerden birini taşıyan dört genç Işık Savaşçısının ortaya çıkmasıyla başlar. Başlangıçta, Işık Savaşçıları, Coneria Krallığı'na ve harap İblisler Tapınağı'na erişebilir. Savaşçılar, Prenses Sara'yı kötü şövalye Garland'dan kurtardıktan sonra, Coneria Kralı, Işık Savaşçılarının doğudaki Pravoka kasabasına geçişini sağlayan bir köprü inşa eder. Orada, Işık Savaşçıları kasabayı Bikke ve korsan çetesinden kurtarır ve korsanların gemisini kendi kullanımları için ele geçirir.

Savaşçılr şimdi Aldi Denizi kıyılarında bir teslimat görevleri zincirine başlar. İlk olarak, kara elf Astos olduğu ortaya çıkan harap bir kalede bir kral için Bataklık Mağarası'ndan çalıntı bir taç alırlar. Onu yenmek, savaşçılara Kristal Göz kazandırır ve Astos tarafından lanetlenen elf prensini uyandırmak için gereken bir bitki karşılığında kör cadı Matoya'ya geri verirler. Elf prens, Işık Savaşçılarına her kapıyı açabilen Mistik Anahtarı verir. Anahtar, Coneria Kalesi'nde TNT'nin bulunduğu bir depo odasının kilidini açar. Cüce MağarasıCüce Köyü'nün cücelerinden biri olan Nerrick, Aldi Denizi'ni dış dünyaya bağlayan TNT'yi kullanarak küçük bir kıstağı yok eder.

final fantasy hikaye

Neredeyse harap olan Melmond kasabasını ziyaret ettikten sonra, Işık Savaşçıları bir vampiri yenmek ve Bilge Sadda'nın mağarasına geçiş sağlayan Yıldız Yakutunu almak için Dünya Mağarasına giderler. Sadda'nın Çubuğu ile Savaşçılar, Dünya Mağarasının daha derinlerine iner ve Dünya Şeytanı Lich'i yok eder. Işık Savaşçıları daha sonra bir kano alır ve Gurgu Volcano'ya girer, Fire Fiend Kary'yi yener. Yakındaki Buz Mağarası'ndan gelen Levistone, kuzey kıtalara ulaşmak için bir zeplin kaldırmalarına izin verir. Sıçan Kuyruğu'nu Ordeal Kalesi'nden alarak cesaretlerini kanıtladıktan sonra, Ejderhaların Kralı Bahamut, her Işık Savaşçısını terfi ettirir.

Bu nazik jest, oksijen üreten özel bir sıvı alan bir peri tarafından geri ödenir ve Savaşçılar bunu Su Şeytanı Kraken'i Batık Tapınak'ta yenmek için kullanırlar. Ayrıca, Dr. Unne adlı bir dilbilimcinin onlara Lefein dilini öğretmesine izin veren bir Slab'ı da kurtarırlar. Lefeinliler, Işık Savaşçılarına Rüzgar Şeytanı Tiamat'ın devraldığı Yüzen Kale'ye erişim izni verir. Fiends yenildiğinde ve Orblar restore edildiğinde, Temple of Fiends'de onları 2000 yıl öncesine götüren bir portal açılır. Orada savaşçılar, Four Fiends'in Garland'ı (şimdi başdemon Chaos) zamanda geriye gönderdiğini ve Garland'ın bunu yapmak için geleceğe gönderdiğini, sonsuza kadar yaşayabileceği bir zaman döngüsü yarattığını keşfeder. Işık Savaşçıları, Chaos'u yenerek paradoksu sona erdirir ve eve dönerler. Ancak, paradoksu sona erdirerek, Işık Savaşçıları geleceği, kahramanlıklarının efsane dışında bilinmediği bir geleceğe değiştirdiler.

FINAL FANTASY Yayınları