Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy 8 Hikayesi

Final Fantasy 8 Hikayesi

FF8 hikayesi, Squall ve Seifer, Balamb Garden'ın dışında antrenman yaparken kavga ettikleri sıra başlar. Bu sırada Galbadia Cumhuriyeti, Dollet Düklüğü'nü işgal ederek Dollet'i SeeD'e işe almaya zorlar.

Okul, görevi öğrencileri için bir final sınavı olarak kullanır; eğitmeni Quistis'in yardımıyla Squall, görevin ön koşulunu geçer, Seifer ve Zell ile gruplanır. Selphie, Seifer'ın emirlere itaat etmemesi ve ekibini terk etmesi üzerine görev ortasında yerini alır. SeeD, Galbadian ilerlemesini durdurur; Squall, Zell ve Selphie, SeeD statüsüne mezun olur, ancak Seifer itaatsizliği nedeniyle disiplin cezasına çarptırılır.

FINAL FANTASY VIII
FINAL FANTASY VIII
22,99
den başlayan fiyatlarla

Mezuniyet partisi sırasında Squall, kişiliği kendisinin tam tersi olan Rinoa ile tanışır. Galbadia işgali altındaki Timber'da Rinoa'nın direnişine yardım etmek üzere Zell ve Selphie ile görevlendirilen Squall, Galbadia'nın son düşmanlıklarının arkasında Büyücü Edea'nın olduğunu öğrenir. Garden'ın emriyle Squall ve Rinoa, Quistis ve Irvine'in de katıldığı yoldaşları Edea'ya suikast girişiminde bulunur. Çabalar sırasında, Squall'ın ekibi ayrıca Seifer'ın Edea'nın ikinci komutanı olmak için Garden'dan ayrıldığını öğrenir. Edea, girişimi atlatır, Squall'ı bir buz parçasıyla omzundan bıçaklar ve grubu alıkoyar.

final fantasy 8 hikayesi

Hikayenin Devamında

Squall'ın ekibi kaçtıktan sonra, Edea misilleme amaçlı bir füze saldırısıyla Trabia Garden'ı yok eder ve Balamb Garden'a saldırmaya hazırlanır. Squall'ın ekibi Balamb Garden'a döner ve füzelerden kaçmak için mobil işlevlerini etkinleştirirken Selphie fırlatmayı geciktirir. Ancak bahçe kontrol edilemez ve Fishermans' Horizon'daki rıhtıma çarpar. Garden onarılırken Galbadia, Balamb Garden'da kalan Ellone adlı bir kızı aramak için kasabayı istila eder.

Ellone ayrılmadan önce, tarihi değiştirmek için boş bir çabayla Squall ve ekibini 17 yıl önce geçen geçmişe dönüşlere gönderdiğini açıklar. Sahneler, Laguna ve arkadaşlarının Galbadian askerinden köy koruyucusuna bir Estharian direnişinin liderine evrimleşmesi üzerine odaklanıyor. Ellone sonunda dünyanın teknolojik süper gücü Esthar'a kaçar.

 

Bu arada Squall, Cid'in kendisini SeeD'nin yeni lideri olarak ataması ve Rinoa'ya artan cazibesi gibi devam eden gelişmelerin körüklediği kişisel endişeleriyle yüzleşir. Squall ve yoldaşları, Seifer ve Ellone ile birlikte hepsinin Edea tarafından işletilen bir yetimhanede büyütüldüklerini öğrenirler; nihai ayrılıktan sonra, Koruyucu Güçleri kullanmaları nedeniyle hafıza kaybı geliştirmişlerdir. Cid ve Edea, öncelikle yozlaşmış büyücüleri yenmek için Garden ve SeeD'i kurmuştu.

ff8 hikayesi

Bu ifşaatlardan sonra, Balamb Garden güçleri, Seifer liderliğindeki Galbadia Ordusunu Galbadia Garden'da yener. Edea da SeeD'e yenilir; ancak parti, Edea'nın, zaman sıkıştırmasına yardımcı olmak için Ellone'u kullanmayı planlayan Ultimecia için yalnızca bir ev sahibi olduğunu öğrenir. Ultimecia, yetkilerini Rinoa'ya devreder; Edea hayatta kalır, ancak Rinoa komaya girer. Squall, Rinoa'yı kurtarmaya yardım edebileceğine inandığı için Ellone'u bulmak için Esthar'a gider.

Rinoa, Esthar'ın uzay istasyonunda tedavi edilirken Ultimecia, Adel'i yörüngesel bir hapishaneden kurtarmak için onu kullanır. Ultimecia daha sonra Seifer'a Lunatic Pandora tesisini etkinleştirmesini emrederek, Adel'in çevreleme cihazını gezegene gönderen bir Ay Çığlığını kışkırtır. Adel'i bir sonraki ev sahibi olarak seçen Ultimecia, Rinoa'yı uzayda terk eder. Squall onu kurtarır ve terk edilmiş bir yıldız gemisiyle gezegene dönerler ve romantik bir anı paylaşırlar; Ellone kısa bir süre sonra Galbadia tarafından yakalanır.

final fantasy 8 hikaye

İnişten sonra, grup şimdi Esthar Başkanı olan Laguna ile karşılaşır; Dr. Odine'nin Ultimecia'nın kendi şartlarına göre zaman sıkıştırmasına izin verme planını açıklar, böylece Ellone SeeD'i Ultimecia'nın zaman dilimine gönderebilir. Lunatic Pandora'da Squall'ın takımı Seifer'ı yener, Ellone'yi kurtarır ve Adel'i öldürür; Ultimecia, Rinoa'ya sahip olur ve döküm zamanı sıkıştırmasına başlar. Ellone, Squall'ın ekibini Ultimecia'nın zaman sıkıştırması tam olarak sağlanamadan şiddetli bir savaşta yenildiği çağına gönderir.

FINAL FANTASY VIII
FINAL FANTASY VIII
22,99
den başlayan fiyatlarla

Zamanda ve mekanda kaybolan Squall, ölmekte olan Ultimecia'nın güçlerini Edea'ya geçirmek için zamanda geriye yolculuk etmesine tanık olur. Rinoa onu baygın bulur ve birlikte restore edilmiş dünyalarına ve zamanlarına geri dönerler. Seifer, arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelir, Laguna ve Ellone, Raine'in mezarını ziyaret eder ve SeeD, Balamb Garden'da kutlama yapar. Squall ve Rinoa ay ışığı altında öpüşürler.

FINAL FANTASY VIII Yayınları