Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Farm Together İnceleme

Farm Together İnceleme

Son yıllarda çiftlik simülasyonu oyunları oldukça rağbet görüyor. Bazı oyunlar beklentilerin altında kalırken bazıları ise büyük bir oyuncu kitlesi yaratabiliyor. Milkstone Studios tarafından geliştirilen Farm Together da bu simülasyon oyunlarından bir tanesi. Gelin hep birlikte bir göz atalım.
8Çok İyi
  • Çok tatlı görsellik
  • Eğlenceli Co-Op özellikleri
  • İyi dengelenmiş gün ve mevsim döngüleri
  • Türkçe dil desteği
  • Bol eşya çeşitliliği
  • Belli bir süre sonra tekrara binen oynanış
  • Uzun süren tohum bekleme süreleri

Oyuna Giriş ve Detaylar

Öncelikle kendinize uygun bir avatar oluşturup çiftliğinize isim veriyorsunuz ve artık çiftçi olmaya hazırsınız! Oyunu ve öğrenilmesi gereken temel noktaları tanıtma amaçlı verilen kısa ve kolay görevlerin ardından, dilediğiniz gibi toprak sürüp ürün toplayacağınız çiftçilik dünyasına adım atmış bulunuyorsunuz. Adını görünce sürekli başka oyuncularla etkileşime geçerek oynanan bir oyun gibi düşünebilirsiniz, ancak oyun mekanikleri bize dilersek tek başımıza oynama olanağı da sunuyor.

Farm together inceleme

Co-Op Özellikleri

İster sadece arkadaşlarınıza ister tüm oyunculara açabileceğiniz çiftliğinizde, gelen ziyaretçilerin çiftliğinizde ne tür eylemlerde bulunabileceğini de sınırlayabiliyorsunuz. Örneğin arkadaşlarınız dilediğini yapabilirken, yabancılar sadece sizin izniniz üzerine hasat yapabiliyor. Bu izinleri istediğiniz zaman yeniden düzenleyebiliyorsunuz.

Farm together inceleme

Gün ve Mevsim Özellikleri

Oyundaki iyi ayarlanmış gündüz ve gece döngüsüne rağmen uyumak gibi bir derdiniz bulunmuyor. Mevsimler ise her 17 dakikada bir değişiyor, böylece istediğiniz sebze ve meyveleri mevsiminde üretebiliyorsunuz. Neyse ki bir mevsimde ekilen ekinler, diğer mevsimin vakti gelince çürümüyor ve hasat edebiliyorsunuz. Mahsullerin olgunlaşma süresi 10 dakika ile 2 gün arasında değişiyor, bu süre sulama işlemiyle hızlandırılabilse de bazı mahsullerin tam olgunlaşması biraz zaman alıyor.

Para, Seviye Mekanikleri ve Eşya & Araç Çeşitliliği

Genel işlemleri yaparak ve görevleri tamamlayarak karakterinizin seviyesini yükseltebiliyorsunuz. Karakter seviyesi yükseldikçe yeni kıyafetler, traktörler, ifadeler ve evcil hayvanlar açılıyor. Aynı sistemle çiftliğinizin seviyesi de yükseliyor. Böylece yeni ekinler, ağaçlar, balıklar, hayvanlar, yapılar ve dekorlar açılabiliyor. Tüm bu ekinlerin, hayvanların, balıkların ve ağaçların da hasat edildikçe yükselen seviyeleri var.

Türkçe Dil Desteği
Evet, doğru okudunuz. Farm Together, Türkçe dil desteğine sahip bir oyun olarak yüzlerimizi güldürüyor.

Bunlara ek olarak çiftlik sınırlarınızı genişletebiliyorsunuz. Nihai sınırına ulaştığında ise oldukça büyük bir çiftlik çıkıyor karşımıza. Tıpkı seviye mekanizması gibi, para mekanizması da çok yönlü. Oyunda farklı alımlar için harcayacağınız paralar, elmaslar, madalyalar ve biletler bulabilirsiniz.

Paralar çiftçilik yaptıkça, elmaslar hasat edilen ürünleri sattıkça, madalyalar görevleri tamamladıkça ve biletler de ev işleri yaptıkça kazanılıyor. Kazandıkça yeni öğeler alabiliyorsunuz ancak bu karmaşık sistemin biraz daha basitleştirilmesinde fayda var gibi görünüyor. Ayrıca tek amaç çiftlik seviyesini nihai kapasiteye yükseltmeye çalışmak olunca işler biraz kendini tekrarlayabiliyor.

Farm together inceleme

Görsellik ve Müzikler

Yemyeşil manzarası ve birbirinden tatlı hayvanlarıyla, oyun bize görsel bir şölen yaşatıyor. Farklı kıyafetler ve öğelerle kişiselleştirebileceğiniz karakterle daha da taçlandırılan bu görsellik, oldukça tatmin edici. Arka plan müzikleri ise oyun oynarken rahatlatıcı bir etkiye sahip. Bazı oyunlarda sürekli aynı şekilde tekrar eden müzik oyuncuları rahatsız edebiliyor, ancak neyse ki Farm Together’da bu durum söz konusu değil.

Farm Together
Farm Together
32,00
den başlayan fiyatlarla

Son Söz

Genel itibariyle oynaması kolay, zaman kısıtlaması olmayan ve rahatlatan bu oyunu keyif alarak oynayabilirsiniz. Oyunda ne kadar vakit harcayacağınız size bağlı olsa da zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabiliyorsunuz. Zaman, siz oyunda olmasanız bile işleyebiliyor, bu yüzden her zaman yapacak bir şeyleriniz olabiliyor. Tüm bu grafikleri ve rahatlatıcı etkisiyle, Farm Together size eğlenceli ve bir o kadar da dertsiz tasasız bir oyun deneyimi sunuyor.

Farm Together Yayınları