Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
F1 2020 İncelemesi

F1 2020 İncelemesi

F1 sürücü olmak, omzunuzda çok ağır bir yük taşımaya benzer. Yani onlarca belki de yüzlerce saatinizi arabanızı harika bir şekle sokmakla geçirdikten sonra yarış esnasında virajı alamayıp duvara tosladığınızı düşünün. Patrona ne diyeceksiniz?

Tabii eğer patron sizseniz işler değişir. Evet, F1 2020 size sürücü olmanın yanı sıra takımınızın menajeri olma şansı da tanıyor. Hal böyleyken suç tabii ki sizde olmaz, onun yerine arabanın bozuk mekaniklerini rahatlıkla suçlayabilir ve  yükü üstünüzden atabilirsiniz.

7Çok İyi
  • Yeni kariyer modu
  • İnce işlenmiş stratejik detaylar
  • Split-screen özelliği
  • Multiplayer modunda bağlantı problemleri
  • Çok sık rastlanan çökme sorunları

Codemasters’ın F1 serisi bu oyunun kariyer moduyla beraber seriye büyük bir derinlik katmış diyebiliriz. Sıfırdan bir takım kurup, alın teriyle yönetip o takımı iyi yerlere getirmek sizi oyuna daha çok bağlıyor. Basın konferanslarında verdiğiniz cevaplardan tutun da doğru takım oyuncusunu seçmeye kadar takımın her hareketinden doğal olarak siz sorumlusunuz.

DETAYLAR

Elbette klasik bir F1 oyunu içinde büyük bir aksiyon barındırsa da, arka planda olan çok daha kafa yoran işlerin de döndüğü inkar edilemez. Özellikle bu oyunda çok daha iyi işlenmiş olan birkaç özellik / detay mevcut. Örneğin  viraja gelmeden 50-100 metre öncesinde gazı keserseniz, belli bir yakıt tasarrufu yapıyorsunuz ve ERS bataryanızı dolduruyor. Böylelikle yarışın kritik noktalarında bu yakıtı birden hızlanıp turbolanmak gibi gerekli noktalarda kullanmanız size yarış kazandırabiliyor. Veya direksiyonu aniden çevirmek, lastiklerin yıpranmasına neden olabiliyor. Zaten oyunda da en hızlı olan değil, bunları düşünüp aksiyon alan yarışlarda önde geliyor.

ERS Teknolojisi Nedir?
Arabadaki fren ve egzozlardan çıkan ısı enerjisini geri dönüşüm yoluyla güç ünitesinin verimliliğini arttıran ileri düzey bir teknolojidir kendileri.

Tüm bunlar oyuna yeni olanlar için yorucu gelebilse de Codemasters bunu da düşünmüş ve oyuna ‘Casual’ sürüş opsiyonu da koymuş. Yani bunun gibi derin elementler oyununuzu pek etkilemiyor ve çok da stratejik düşünmeden oyununuzu oynayabiliyorsunuz. Ama şunu da söylemeden geçmeyelim, oyunun detaylarıyla sunduğu gerçeklik, bu tarz yarışlara ilgi duyan insanları cidden tatmin edecek seviyede.

Oyundaki sürüş motoru aşırı realistik olmamakla beraber oyunun ‘Replay’ sahnelerinde de araçları, televizyonda gördüğümüz kadar akışkan göremiyoruz. Tabii her şeyden önce bunun bir oyun olduğunu da unutmamak lazım. Ama her şeye ragmen, oyun kendinden bekleneni belki de fazlasını oyuncuya sunabiliyor.

SON SÖZ

Codemasters’ın F1 2020’İ hem hardcore fanlarına hem de yeni oyuncularına ayrı oyun deneyimleri sunarak herkese hitap etmeyi başarmış bir oyun. Güzel grafikleri ve ince detaylarıyla tadından yenmeyen bir devam oyunu olmuş F1 serisi için. Oyuna büyük bir derinlik katan yeni kariyer moduyla da yüzlerce saatimizi çalan bir oyun oldu kendisi. Unutmadan ekleyelim, arkadaşlarınızla da 'split-screen' ekran özelliğiyle yan yana yarışıp kapışabilirsiniz. Dileriz oynayan herkes aynı zevki, aynı tadı alabilir.

İyi oyunlar.

F1® 2020
F1® 2020
23,00
den başlayan fiyatlarla

F1® 2020 Yayınları