Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,82
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,07
den başlayan fiyatlarla
Elden Ring Hikayesi

Elden Ring Hikayesi

Elden Ring'in yok edilmesinden ve onun parçaları olan Great Runes'ın dağılmasından bir süre sonra, Lands Between’de başlıyor maceramız.

Bir zamanlar yüzük ve onun varlığını simgeleyen Erdtree tarafından bahşedilen krallık, şimdi her biri kendilerini yozlaştıran ve güçle lekeleyen bir Yüzük parçasına sahip olan Ebedi Kraliçe Marika'nın yarı tanrı çocukları tarafından yönetiliyor. Tarnished olarak oyuncular, tüm Büyük Rünleri bulmak, Elden Yüzüğü yeniden yaratmak ve Elden Lord olmak için krallığı dolaşmalıdır.

Gerilim Büyüyor

Tarnished, Elden Ring'i onarmak ve bir sonraki Elden Lord olmak umuduyla Lands Between’e geri çağrılan birçok sürgünden biridir. Tarnished, yolculuğunun başlarında Melina adında genç bir kadınla karşılaşır. Melina, Tarnished'in amacını yerine getirebileceği Erdtree'nin tabanına getirmesi şartıyla, yolculuklarında onlara yardım etmek için genç bir kız olarak kalmayı teklif eder. Ayrıca Tarnished, Elden Ring’i onarmak isteyen diğer Tarnished’lar için bir toplanma yeri olan Yuvarlak Masa Kalesi'ne götürür. Orada, Tarnished’lar ilahi velinimeti Two Finger'dan, Paramparça ve Kraliçe Marika'nın ortadan kaybolmasının ardından, yarı tanrı çocuklarının Büyük Rünleri, Elden Ring'in parçalarını kendileri için aldıklarını ve şimdi birbirlerine karşı savaştıklarını öğrenir. Bilinen son Büyük Rün sahipleri Godrick the Grafted, General Radahn, Praetor Rykard, Morgott the Grace-Given, Malenia the Blade of Miquella, ve Rennala of the Full Moon'dur. 

elden ring hikayesi

Tarnished daha sonra, Lands Between’in çeşitli yerlerini arayarak Two Finger’ın Margott’la yüzleşeceği kadar Büyük Rün aramaya başlar. Bunun için her bir yarı tanrıyı yenmesi gerekmektedir. Yenilgisi üzerine Morgott, Erdtree'nin kimsenin, özellikle de bir Tarnished'ın ölmeden önce girmesine izin vermeyeceğini iddia eder. Tarnished, Erdtree'ye yaklaştıklarında ve bir dikenli duvar tarafından engellenen yollarını bulduklarında bunu doğrular. Daha sonra Melina gelir ve Erdtree'yi ateşe vermek ve dikenleri yakmak için kullanabilecekleri Falme of Ruin’ii bulmak için yolculuk yapmalarını tavsiye eder. Tarnished'ın Erdtree'den geri çevrilmesinin ışığında, Two Finger bir sonraki hamlesini düşünmek için ölümlü uçaktan çekilir ve Tarnished'ı Melina'nın planına devam etmek veya Frenzied Falme’in gücünü kazanmak için hapsedilen Three Finger'ı aramak için serbest bırakır.

ELDEN RING
ELDEN RING
1.290,33
den başlayan fiyatlarla

Muhtemel Sonlar

Flame of Ruin’i elde ettikten sonra, Tarnished, Three Finger’ı serbest bırakmadıysa, Melina alevi alacak ve Erdtree'yi ateşe vermek için kendini feda edecek. Tarnished’lar Three Finger'ı serbest bıraktıysa, Melina Tarnsihed'ları terk edecek ve onları Erdtree'yi ateşe vermek için kendi güçlerini kullanmaya zorlayacaktır. Ne olursa olsun, Tarnished’lar Erdtree'ye ilerler ve burada Erdtree'nin içine erişmek için Tarnished savaşçısı Gideon Ofnir the All Knowing ve Birinci Elden Lord Godfrey ile savaşırlar.

elden ring hikaye

İçeride, Kraliçe Marika'nın eşi Radagon'un yeniden canlandırılan kalıntılarının yanı sıra tanrısal Elden Beast ile savaşırlar. Her iki düşmanı da yendikten sonra, Tarnished sonunda Kraliçe Marika'nın Elden Ring'in kalıntılarını içeren parçalanmış cesedine erişim kazanır. Tarnished’ın oyun boyunca eylemlerine bağlı olarak, Tarnished'ın bir şekilde Elden Lord haline gelmesinden Marika'nın Cadı Ranni tarafından gasp edilmesine izin vermekten, Erdtree'yi ve Lands Between’i yok etmek için Flame of Ruin'i kullanmaya kadar altı farklı son mümkündür.

ELDEN RING yayınları