Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Dying Light Hikayesi

Dying Light Hikayesi

Gizli GRE ajanı Kyle Crane, şantaj için kullanan Kadir Süleyman tarafından çalınan hassas bir dosyayı almak için Harran'a havadan bırakılır. Crane, enfekte bir kişi tarafından ısırılır, ancak Jade Aldemir tarafından kurtarılır ve Kule adı verilen hayatta kalan bir sığınağa götürülür.

Crane, Jade'in küçük kardeşi Rahim Aldemir ile tanıştırılır ve daha sonra ona parkurun temellerini öğretir. 

Dying Light
Dying Light
40,97
den başlayan fiyatlarla

Dying Light Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Crane, Kule'nin, GRE uçaklarından malzemeleri çalan ve istifleyen Rais adlı bir savaş ağası tarafından yönetilen bir haydut çetesi tarafından taciz edildiğini öğrenir. Buna enfeksiyon sürecini yavaşlatan ve semptomlarını baskılayan bir ilaç olan Antizin de dahildir. Crane, çok ihtiyaç duyulan Antizin'i içeren bir airdrop'a ulaşmakla görevlendirilir, ancak GRE ona airdrop'u imha etmesini ve bunun yerine kimliğini doğrulamak için ilacı Rais'ten satın almasını söyler. Crane isteksizce uyar ve Kule'ye malzemelerin yağmalandığını söyler.

Üzülen Kule lideri Harris Brecken, Crane'e Rais ile bir anlaşma müzakere etme görevi verir. Rais ile tanıştıktan sonra Crane, onun gerçekten Süleyman olduğunu doğrulayabilir. Crane, iki kasa Antizin ile ödüllendirileceği varsayımıyla Rais için bir dizi etik olmayan görev gerçekleştirir, ancak Rais ona sadece beş şişe vererek ona ihanet eder. Daha sonra, arz düşüşlerini durdurduklarında ve Kule'ye yardım etmeyi reddettiklerinde GRE ile ilişkilerini keser. 

Antizin'i elde etmek için umutsuz olan Crane ve Jade, Rais'in depolama tesisine baskın düzenler, ancak bunun yerine bir plastik patlayıcı önbelleği bulurlar. Rahim, Crane'in itirazına rağmen patlayıcıları Uçucu bir yuvayı bombalamak için kullanmaya çalışır. Rahim yaralanır ve Crane, Rahim'in planını uygular ve yuvadaki tüm enfekte olanları yok eder. Ancak, geri döndüğünde, Rahim'in aslında ısırıldığını ve Crane yokken enfekte olduğunu keşfeder ve Crane'i onu öldürmeye zorlar.

dying light hikayesi

Bu sırada Kule'de virüse çare bulmaya çalışan Dr. İmran Zere adlı bilim adamı Rais tarafından kaçırılır. Crane kurtarmaya çalışır ama aynı zamanda yakalanır. Rais, çaldığı dosyanın GRE'nin bir tedavi geliştirmek yerine virüsü silah haline getirme niyetinde olduğuna dair kanıt içerdiğini ortaya koyuyor. Kaçma sürecinde, Crane Rais'in elini keser. Dr. Zere, Crane'e araştırmasını bilim adamı Dr. Allen Camden'e teslim etmekle Jade'i görevlendirdiğini söyledikten sonra öldürüldü. Crane Jade'i ararken, Savunma Bakanlığı'nın salgını ortadan kaldırmak için Harran'ı bombalamayı planladığını ve hayatta kalan olmadığını iddia ettiğini öğrenir. 

Old Town'da hayatta kalan bir grup olan Embers ile birlikte çalışan Crane, bir apartmanda üzgün bir yüz şeklinde bombalar patlatarak dış dünyayı uyarmaya çalışır, ancak bir jet paterni gizleyen bir füze ateşler. Crane daha sonra bir radyo kulesini yeniden etkinleştirir ve Harran'daki hayatta kalanların dış dünyasını başarılı bir şekilde uyararak bakanlığın planını engeller. Skandallardan kaçınmak için umutsuz bir çaba içinde olan GRE, Dr Zere'nin araştırmalarını onlar için geri almak için Crane ile temasa geçer, böylece halkı tedavi üzerinde çalıştıklarına ikna edebilirler, karşılığında onu Harran'dan güvenli bir şekilde çıkaracaklar.

dying light hikaye

Jade, Dr. Zere'nin araştırmasını çalan Rais tarafından yakalanır. Crane, bir müzede Jade'i ararken virüse yenik düşmeye başlar; ona ulaştığında, onun da ısırıldığını ve yakında enfekte olacağını öğrenir. Uzaktan izleyen Rais, kendisini ya da Jade'i kurtarmak için Crane'e bir doz Antizin verir. Jade kendini feda eder, son dakikada Crane'i enjekte eder ve Crane'i Rais'in adamlarından korur. Jade daha sonra enfeksiyona yenik düşer, döner ve Crane'i onu öldürmeye zorlar. Rais'in ikinci komutanı öldürdükten sonra Crane, doku örneklerini bir tedavi geliştirmeye yakın olduğuna inanan ancak Dr. Zere'nin verilerinin geri kalanına ihtiyacı olan Dr. Camden'e teslim eder.

Dying Light
Dying Light
40,97
den başlayan fiyatlarla

Crane, Rais'in Harran'dan çıkarma karşılığında Dr. Zere'nin araştırmasını GRE'ye verdiğini keşfeder. Crane, Rais'in karargahına saldırır ve onunla bir gökdelenin tepesinde savaşır, tıpkı bir GRE helikopteri göründüğü gibi. Crane, Rais'i binadan atar ve araştırma verilerini kıl payı kurtarır; Camden'e vermeye karar verir ve hayatta kalanlara yardım etmek için Harran'da kalır.

Dying Light Yayınları