Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Deep Rock Galactic İnceleme

Deep Rock Galactic İnceleme

Ghost Ship Games tarafından geliştirilen ve Coffee Stain Publishing tarafından yayınlanan Deep Rock Galactic eşli oynayabileceğiniz Looter-Shooter temelli bir nişancı oyunu. Uzayın derinliklerine inerek cüceler, patlayan uzaylılar ve birçok farklı yaratıkla savaştığınız Deep Rock Galactic sizi eşi benzeri olmayan çatışmaların içine sürüklüyor.

Oynayış

Oyun yedi farklı görevden oluşuyor, oyuncu ekibiyle beraber bu görevleri yapmak için gezegenin çeşitli bölümlerine iniş yapıyor. Görevlerin çeşitliliği çok güzel ayarlanmış ve her görevde farklı temel mekanikler kullanılarak oyuncuya farklı deneyimler yaşatmak amaçlanıyor. Gerekli olan minerallerin toplanması, boru hattı döşeyip boru hattını koruma, zorlu boss savaşları gibi birçok görev mevcut. Aynı zamanda oyunun içerisindeki cüce sınıfları her göreve farklı bir bakış açısıyla bakmayı da sağlıyor. Her sınıfın kendine has özellikleri var ve her göreve çeşitli şekillerde yardımda bulunuyorlar. Sınıflar o kadar dengeli bir şekilde oluşturulmuş ki her sınıfın iletişimde kalarak görevleri en hızlı ve kârlı şekilde yapması için oyun sizi takım çalışmasına teşvik eden bir sistem oluşturmuş.

9Mükemmel
  • Görev çeşitliliği.
  • Sınıf çeşitliliği.
  • Güçlendirmelerin faydaları.
  • Tüm sınıfların oynanmaya teşvik edilmesi.
  • Kolay anlatım.
  • İlerleme hissiyatı.
  • Haritada adaptasyon sorunları.
  • Zorlu boss savaşları.

Ek olarak, farklı görevlerde farklı sınıfların gerekliliği artırılarak oyuncuların bütün sınıfları oynaması amaçlanmış. Görevler her onbeş dakikada bir değişmekte ve gezegenin belirli bölümlerinde rastgele şekilde oluşmakta. Örnek olarak, Buzul Tabakası’nda Refakat Etme görevi çıktıktan sonra görev haritası güncelleniyor ve Magma Çekirdeği’nde de Refakat Etme görevi çıkabiliyor. Bu şekilde her görevin her haritada oyuncuya farklı deneyimler sunması amaçlanıyor. Bu durum yer yer ufak adaptasyon sorunları meydana getirebiliyor.

deep rock galactic inceleme

Her haritanın kendine has farklı faydaları ve zararları mevcut. Bazı haritalarda ışık daha azken bazı haritalarda da düşüşten alınan hasarı azaltmak için farklı lokasyonlar mevcut. Bu sayede oyuncu her haritada farklı savaş taktikleri kullanabiliyor. Ana görevlerin yanında yan görevler de bulunuyor. Bu yan görevler, ana göreve giriş yapıldığında haritanın bir bölümünde şans eseri çıkabiliyor. Yan görevleri yapmak oyuncunun tercihine bırakılmış durumda. Yan görevleri yaparken ana görevde başarısız olup ölme ihtimali de var ancak başarılı olunursa oyuncu, silahlarına çeşitli özellikler eklemesini sağlayan güçlendirmelere sahip olabiliyor.

Deep Rock Galactic
Deep Rock Galactic
51,15
den başlayan fiyatlarla

Son olarak oyunun bir başka ilginç özelliği de haritalara rastgele özelliklerin eklenmesi. Bunlardan bazıları görevi kolaylaştırırken bazıları görevi zorlaştırabiliyor. Örnek olarak, bazı haritalarda yer çekiminin az olması, iki kat hızlı hareket etme, böceklerin öldüklerinde patlamaları gibi kolaylıklar mevcutken bazı haritalarda da elit yaratıkların gelmesi, hayalet böcekler, iki kat daha fazla hasar veren böcekler vb. gibi zorluklar mevcut.

deep rock galactic incelemesi

Son Bakış

Son olarak baktığımızda oyunun genelinde ilerleme hissi oyuncuya çok güzel yansıtılmış gibi görünüyor. Oyun içinde birçok etken olmasına rağmen tüm bunlar oyuncunun aklını karıştırmayacak şekilde anlatılmış. Deep Rock Galactic, özgünlüğü ve muhteşem teknikleriyle Xbox ve PC’den erişebileceğiniz kesinlikle denemeye değer bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Deep Rock Galactic yayınları