Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Dead by Daylight - Stranger Things Chapter
 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter
 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter PC Fiyatları
 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter PC Key Fiyatları
 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter Fiyat Karşılaştırma

Dead by Daylight - Stranger Things Chapter

Çıkış Tarihi: 17.09.2019
Diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca ...

enucuzoyun.com'da en ucuz Dead by Daylight - Stranger Things Chapter fiyatını bulmak için bilgisayar oyun fiyatlarını karşılaştır, en uygun fiyatlı Dead by Daylight - Stranger Things Chapter PC oyun keyini hangi siteden satın alabileceğini öğren. Aynı zamanda Dead by Daylight - Stranger Things Chapter oyununun sistem gereksinimlerini, oyuna ait Twitch yayınlarını ve oyunun oynanma istatistiklerini yine sitemizin oyun sayfalarında incele.

Oyun İstatistikleri

Dead by Daylight - Stranger Things Chapter yayınları

Sıkça Sorulan Sorular

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter oyununun konusu nedir?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter nereden indirilir?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter nereden satın alınır?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter kaç GB?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter Türkçe mi?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter yaş sınırı nedir?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter hangi dilleri destekliyor?

 • Multiplayer var mı?

 • Dead by Daylight - Stranger Things Chapter ne zaman çıkacak?

 • Oyunun yayıncısı kim?

 • Oyunu hangi firma geliştirdi?

Oyun HakkındaStranger Things, Dead by Daylight'ın yepyeni bölümlerinden biri. Stranger Things Bölümü'nde, Hawkins Ulusal Laboratuvarı'nın altında bulunan Yeraltı Yerleşkesi yeni harita olarak karşımıza çıkıyor. Ehlileştirilemeyen yeni Katil ise Demogorgon. Demogorgon'a karşı bir değil iki Kurban duruyor: Gazeteci olmayı kafaya koymuş çetin ceviz Nancy Wheeler ve sürekli belaya bulaşmayı başaran, eski lisesinde züppe bir sporcu olan Steve Harrington. Stranger Things Bölümü, aynı zamanda iki özel kozmetik eşya içeriyor: Steve'in Eskimiş Kıvrık Kollusu ve Nancy'nin Yıpranmış Kazak'ı.

1980'li yılların başıydı. Soğuk savaş deneyleriyle dolu, insanların her şeye şaşırdığı, daha garip şeylerin yaşandığı zamanlardı. Hawkins, Indiana'daki küçük bir kasabada gizli deneyler yapılıyordu. Hawkins Ulusal Laboratuvarı'nda boyutlararası bir kapı kazayla açıldığında uzun, kıvrık pençeleri ve dehşet verici bir çiçek gibi açılan yüzleri olan bir canavar ordusu dünyaya adım attı. Bu canavarlar kendileriyle karşılaşan ve kasabada yaşayan bir grup çocuk tarafından "Demogorgonlar" olarak adlandırıldı.

Nancy Wheeler'ın araştırmacı gazetecilik becerisi, en yakın arkadaşı Barb'ın kaybolmasının ardından Hawkins'deki gizli devlet kurumunu açığa çıkarmasıyla birlikte ortaya çıktı. 1985'te Hawkins Post gazetesinden atılması, ipucu kovalayışının önüne geçemedi.

Eskiden lisede futbol takımı oyuncusu olan Steve Harrington, lisenin bitişi ve eski arkadaşlarının üniversite okumak için başka yerlere taşınmasıyla Hawkins'de kendine bir yer bulmaya çalışıyor. Okul bittiğinden beri alışveriş merkezinde dondurma servis ederek, kızlarla flört ederek ve Rusların gizli kodlarını çözerek zaman geçiriyor. Arkadaşları Dustin ve Robin'in yardımlarıyla, Steve kendine yeni bir kimlik oluştururken, gerçek dostluğun ne anlama geldiğini de öğreniyor. Arkadaşlarına karşı sadakati sayesinde, korkunç bir tehlike altında olduğundan şüphelendiği eski kız arkadaşı Nancy'nin yardımına koşmaktan çekinmiyor.

Demogorgon

Yüzünün olması gerektiği yerde iğne gibi dişlerle dolu açık bir ağız, geniş ve kavisli jilet gibi keskin pençeler ve kurbanlarının üstüne atlamasını sağlayan güçlü bacaklar, Demogorgon'u hangi boyutta olursa olsun korkunç bir canavar haline getiriyor. Avını vahşi ve kontrolsüz öfkeden oluşan bir kâbus misali avlıyor, parçalara ayırıyor, tüm et ve kemiği yutuyor ve leşçilere geride hiçbir şey bırakmıyor. Bu yaratığın en ufak bir şefkat veya kontrol duygusu yok. Kurbanının tepesinde dikilirken şüphe veya merhamet duyduğuna dair hiçbir işaret göstermiyor. Sadece bitmek bilmeyen kana susamışlık içgüdüsüyle avını öldürüyor. Mükemmel bir avcı olan Demogorgon, Baş Aşağı Dünyası'nda korkutucu yaratıkların saklandığının ölümcül bir kanıtı ve Mahluk'un onu seçmesinin nedeni de bu.
Demogorgon'un Gücü: Hiçlik Yaratığı
Demogorgon jeneratörlerin çevresindeki alanlara tesir eder, yakındaki Kurbanları etkiler ve Geçitleri kullanarak hızlıca hareket edebilir. Demogorgon, herhangi bir düz zemin veya yere yerleştirilebilen sınırlı sayıda Geçit ile maça başlar.Demogorgon 3 yeni avantajla birlikte gelir.

Gerilim Dalgalanması

Esrarengiz varlığın atmosferi değiştirir ve tüm teknolojik araçları etkiler. Bir Kurban'ı yere düşürmek, menzilin içindeki tüm jeneratörlerin anında patlamasına ve ilerlemelerinin gerilemesine sebep olur."Yaratık elektrik ve yakınlarındaki elektronik araçlar üzerinde bilinmeyen bir etkiye sahipmiş gibi görünüyor." - Hawkins Ulusal Laboratuvarı[/i]

Acımasız Hapis

Garip dünyalarla aranda olan bağlar, avın kaçmaya çalıştığında ortaya çıkıyor. Ne zaman bir jeneratör tamir edilse, Kurbanlar tamamlanan jeneratörün yakınlarındaki tüm pencereleri ve atlama noktalarını kısa bir süre boyunca kullanamaz.
"Denek yakınlardaki cisimlerin durumunu etkileyebiliyor gibi görünüyor. Cisimler sanki bizim evrenimizin alternatif versiyonunda da yer alıyor." - Hawkins Ulusal Laboratuvarı[/i]

Zihinkıran

Istırap verici varlığın avının gücünü emiyor ve onu zayıflatıyor. Kurbanlar jeneratörleri tamir ederken Bitkin durum etkisine sahip olur. Jeneratör tamir edilirken Bitkin durum etkisi durdurulur ve tamir etme eylemi sonlandıktan sonra yeniden devam eder.- "Denek yakınlardaki bireylerde korku ve bitkinlik hissiyatı uyandırabiliyor." - Hawkins Ulusal LaboratuvarıÇalışkan ve asi Nancy Wheeler, iyi bir hikâyeyi kolayca anlayabilen inatçı bir araştırmacı. En yakın arkadaşı Barb kaybolduğunda, gerçeği ortaya çıkarmak ve adaletin yerini bulmasını sağlamak için elinden geleni yaptı. Harika bir gazeteci olan Nancy, işyerinde karşılaştığı eşitsizlik ve şovenizme rağmen yazmaya değer olaylar buluyor ve işaretleri takip ediyor. Bir akşam ipucunun peşinden giden Nancy, korkusuzca Hawkins Ulusal Laboratuvarı'na yaklaştı ve ansızın bilincini kaybetti. Uyandığında garip ve sisli bir âlemdeydi. Tanıdık bir kükremenin havada yankılandığını duymasıyla irkildi.

Nancy Wheeler 3 yeni avantajla birlikte gelir.

Birlikten Kuvvet Doğar

Önündeki engeller ne olursa olsun, adaletini yerini bulmasını ve gerçeğin su yüzüne çıkmasını istiyorsun. Tamir ettiğin jeneratörün haresi menzilinin içindeki Kurbanlara görünür. Sen bir jeneratörü tamir ederken, Katil bir Kurban'ı yere düşürürse bütün Kurbanların ve Katil'in haresini kısa bir süre için görürsün. - "Hadi bu laboratuvarı yerle bir edelim." - Nancy Wheeler

Kafayı Bozmuş

Aklına bir şey koyduğunda geri dönüşü yok. İzin almak yerine merhamet dile. Kendi çiziklerini her zaman görebilirsin. Sağlıklıyken normalden daha hızlı yürürsün.-"Başladığımız işi bitirmek istiyorum. O canavarı öldürmek istiyorum." - Nancy Wheeler

İçindeki Güç

Yalnız ve kaybolmuş hissettiğinde içine bakar ve içgüdülerine güvenirsin. Bir Totem temizleme eylemini tamamladığında avantajın etkinleşir. Avantajın etkin olduğunda, yaralıyken bir dolabın içine girdiğin zaman kendini iyileştirirsin."Bütün bu zaman boyunca her şey yolundaymış gibi davranıyordum ama aslında öyle değil." - Nancy Wheeler[/i]Popüler ve kendini beğenmiş ama şefkatli Steve Harrington, alışılmadık bir akıl hocası ve lider. Çoğu zaman Dustin isimli genç bir çocuğun üvey ağabeylik görevini üstleniyor. Hatta bir keresinde sümüklü, boyutlararası evcil Demogorgon'u D'Artagnan'ı bulmasına bile yardım etti. Koruyucu olarak görülmeye başlayan Steve, Hawkins'de yaşayan ve kendilerini sürekli garip ve tehlikeli durumların içinde bulan bir grup çocuğun bakıcısı haline geldi. Eşi benzeri olmayan cesareti sayesinde arkadaşlarını tehdit eden Demogorgon'u bile durdurdu.
Bir akşam arkadaşı Nancy Wheeler onu aradı ve yardım istedi. Başına kötü bir şey gelmediğinden emin olmak için, arabasıyla Hawkins Ulusal Laboratuvarı'na gitti. Bölgeyi aradı ama tek bulduğu bir defterdi. Daha ne olduğunu anlamadan yer yarıldı ve içinden döne döne çıkan sis gözlerini bürüdü. Uyandığındaysa kendini aynı anda hem tanıdık gelen hem de daha önce hiç görmediği garip bir mekânda buldu.

Steve Harrington 3 yeni avantajla birlikte gelir.

Bakıcı

Her ne kadar bencil olarak tanınsan da ihtiyacı olanlara yardım etmek için her şeyi tehlikeye atmaya hazırsın. Kancadan kurtardığın Kurban kısa bir süre için çizik veya kanlı iz bırakmaz. Ayrıca senin haren Katil tarafından, Katil'in haresiyse senin tarafından kısa süreliğine görülür. -"Siz bok kafalıları güvende tutacağıma söz verdim ve tam olarak bunu yapmayı planlıyorum." - Steve Harrington

Yoldaşlık

Hayat sana arkadaşların önemini öğretti ve bu da sana güç veriyor. Kancada debelenirken bir Kurban kancanın menzilinin içine girerse Debelenme Evresi sayacı kısa süreliğine durur. -"Unutma, oraya girince hiçbir şey umurunda değilmiş gibi davran. İşte böyle. Öğreniyorsun arkadaşım." - Steve Harrington

Sık Dişini

Ailenle aranda garip durumlar yaşanmaması için ne yapman gerektiğini biliyorsun. Yine de bir kısmın, en iyi seçeneğinin arkanı dönüp kaçmak ve her şeyi zamana bırakmak olduğunu düşünüyor. Bu avantajı etkinleştirmek için bir Kurban'ı iyileştir. Avantaj etkinleştiğinde Dehşet Alanı dışındayken, kendini bir kancadan kurtarmak veya bir başkasının seni kancadan kurtarması kendini iyileştirmene sebep olur. Kendini tamamen iyileştirdiğinde avantaj devre dışı kalır. -"Hmmm, hayır." - Steve HarringtonYeni Harita: Yeraltı Yerleşkesi


Hawkins Ulusal Laboratuvarı'nın altında yer alan yeraltı yerleşkesi, 1984 yılının kasım ayında geçit kapatılmadan önce düzinelerce boyutlararası yaratığın dünyamıza yayılmasına sebep oldu. Yapının içinde devlet görevlilerinin zihin kontrolü deneylerinde kullandığı bir tecrit tankı da var. Günümüzdeyse terk edilmiş tesisin duvarları kurşun delikleri ve kan lekeleriyle kaplı. Boyutlararası yaratıklara karşı açılan savaşın izlerini taşıyor.


Nancy ve Steve için Özel Eşyalar

Stranger Things Bölümü, iki özel kozmetik eşya içeriyor: Steve'in Eskimiş Kıvrık Kollusu ve Nancy'nin Yıpranmış Kazak'ı. Bunlar sadece indirilebilir içeriğin bir parçası olarak alınabilir. Eşyaların ayrı ayrı alınamayacağını lütfen unutma.
Desteklenen Diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Kastilya İspanyolcası, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, Brezilya Portekizcesi, Tayca, Geleneksel Çince, Japonca, Korece, Lehçe

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
Minimum:
 • İşletim Sistemi: 64-bit Operating Systems (Windows 7, Windows 8.1)
 • İşlemci: Intel Core i3-4170 or AMD FX-8120
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: DX11 Compatible GeForce GTX 460 1GB or AMD HD 6850 1GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: With these requirements, it is recommended that the game is played on Low quality settings.
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
Önerilen:
 • İşletim Sistemi: 64-bit Operating Systems (Windows 7, Windows 8.1 or above)
 • İşlemci: Intel Core i3-4170 or AMD FX-8300 or higher
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: DX11 Compatible GeForce 760 or AMD HD 8800 or higher with 4GB of RAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan

Yorumlar