Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Days Gone İnceleme

Days Gone İnceleme

26 Nisan 2019’da Bend Studio tarafından geliştirilen ve PS4 sahiplerinin beğenisine sunulan Days Gone, 17 Mayıs 2021 senesinde ise kişisel bilgisayarlarda boy göstermesinin getirdiği mutluluk ile Days Gone’u beraber inceliyoruz.

Öncelikle biraz hikayesinden bahsederek yavaş yavaş detaylı incelememize geçelim.

Hikayesi

Hikayemiz Oregon’da hayat buluyor. Merkezinde ise dünyayı kasıp kavuran özel bir virüs bulunuyor. Baş karakterimiz ise; Deacon St. John adında bir motosiklet çetesi üyesi.   

Eşi Sarah ve en yakın arkadaşı William Boozer ile onları güvenli bir bölgeye taşıyacak bir helikoptere ulaşmaya çalışmaktadırlar. Helikoptere vardıklarında sadece 2 kişilik yer kaldığını öğrenirler. Deacon arkadaşını geride bırakmak istemeyince bir çocuk tarafından bıçakla yaralanmış eşi Sarah’a onu mutlaka bulacağının sözünü vererek onu helikoptere bindirir. 

Deacon’ın eşini bulma yolculuğunda karşılaştığı insanlarla olan ilişkileri ile karşısına çıkan tehlikeli zombie sürülerine karşı verdiği mücadelelerdir Days Gone’ın hikayesi.

7Çok İyi
  • Oturup izlenesi görsellik
  • Başarılı animasyonlar ve dövüş sistemi
  • Türkçe dil desteği
  • Karışık görev yapısı
  • Hikaye sunumu daha iyi olabilirdi

days gone oyun inceleme

Detaylar

Days Gone, kıyamet sonrası yaşamı konu alan zombie temalı bir açık dünya hayatta kalma oyunu. Karakterimizi görebildiğimiz üçüncü şahıs bakış açısı kullanılmış yapımda.

Silah kullanımının bol bol olduğu full aksiyon dolu bir yapım var karşımızda. Uzun ve kısa mesafeli birçok silah kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu silahları ve motosikletinizi modifiye etme şansına da sahipsiniz.

Dinamik hava koşulları ve gece gündüz döngüsünün bulunduğu yapımda zombilerin agresiflikleri de değişkenlik gösteriyor. Gündüz vakitlerinde daha sakin olan yaratıklar, geceleri bildiğiniz deliye dönüyor.

Days Gone
Days Gone
199,00
den başlayan fiyatlarla

Days Gone, oynanış mekanikleri ile göz doldurmayı başarabiliyor. Silah kullanımı, yakın dövüşler, karakterlerin hareketleri hepsi en iyi şekilde işlenmiş. Kısacası oynanış olarak uzun ve keyifli mekanikler bekliyor sizi yapımda.

Days gone

Böyle bir oyunda yetenek ağacının olmaması beklenemezdi herhalde değil mi?

Çeşitli beceri ve yaşam için gerekli olan ihtiyaçların gelişimi üzerine kurulan bu yetenek ağacı oynayışınıza olumlu yönde etki edecektir.

Ana hikayenin yanında, çeşitli yan görevler de bekliyor sizi Days Gone’da. Senaryoda ilerlerken uğradığınız mekanlarda ekstra yapılacak şeyler bulabileceksiniz. Yaşam savaşı veren farklı gruplarla karşılaşacak bazen de taraf olmak zorunda kalabileceksiniz. Böyle bir dünyada gerçekten kim haklı bunu kimse bilemez.

Görsel Detaylar

Motosiklete atlayıp, maceradan maceraya koştuğumuz Days Gone’da geçtiğimiz yollar, dolambaçlı patikalar, doğa ve şehir manzarası, binalar hepsi gerçekten çok güzel gözüküyor. Hali hazırda PS4 konsollarda çok iyi bir görsellik sunan yapımın, PC portunun oluşturulmasında da çok iyi bir iş çıkarılmış. Kişisel bilgisayarların gücüyle Days Gone eskisinden daha da güzel gözüküyor.  

Karar

Zombie temasını seviyor ve açık dünya yapımlarda vakit geçirme fikri sizi heyecanlandırıyorsa Days Gone’a bir şans vermek çok mantıklı bir karar olacaktır.

İyi oyunlar!

Days Gone Yayınları