Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

WRC 8 FIA World Rally Championship
28,80
den başlayan fiyatlarla
Mafia III: Definitive Edition
16,17
den başlayan fiyatlarla
Just Cause 4 Reloaded
13,80
den başlayan fiyatlarla
Dark Souls İnceleme

Dark Souls İnceleme

From Software’in bir önceki benzer oyunu Demon’s Souls’un doğrudan olmasa da dolaylı olarak devam oyunu olan Dark Souls, oyuncuların sevgisini kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda yepyeni bir oyun türünün de doğmasına sebep oldu.

Mütevazı Bir Başlangıç

Terk edilmiş bir kalenin zindanında başlayan maceramız, karakterimizin başına gelenleri anlamak üzere çıktığı serüvende çetin yaratıklar ve dehşet verici bosslar ile savaşması üzerine kurulu. Oyunun başında seçilebilen knight, cleric ve deprived gibi farklı karakter sınıfları ise oyuna çeşitlilik katıyor.

8Çok İyi
  • Zorlayıcı savaş sistemi
  • Etkileyici atmosfer
  • Şahane müzikler
  • Farklı sınıflar sayesinde yeniden oynanabilirlik
  • Eskiyen grafikler

Dönemi İçin Eşsiz Bir Savaş Sistemi

Düşmanlarımızın karşısında geçip durmadan birbirimize kılıç salladığımız diğer rol yapma oyunlarının aksine, Dark Souls bizlere çok daha derin ve etkileyici bir savaş sistemi sunuyor.

Bilgi
Bosslar ile savaşırken kalkanınız pek bir işe yaramayacağı için silahınızı çift elle kavrayıp verdiğiniz hasarı artırmak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Bu öğrenmesi kolay fakat ustalaşması zor olan savaş sisteminde, düşmanların saldırılarını önceden tahmin edip onlardan kaçınmaya ve çeşitli vur kaç taktikleri kullanarak kendimizin 10 (kimi zaman çok daha fazla) katı büyüklükteki bossları alt etmeye çalışıyoruz. Vuruş animasyonlarının yavaşlığı hem saldırılarımızı daha iyi planlamamızı gerektiriyor hem de çok daha tatmin edici bir vuruş hissiyatı sunuyor.

DARK SOULS™: REMASTERED
DARK SOULS™: REMASTERED
119,00
den başlayan fiyatlarla

dark souls

Ölümlerden Ölüm Beğenin

Dark Souls’u oynarken pek çok kez öleceksiniz. Boş bir köprüden sakin sakin geçerken, dar bir koridorda köşeyi dönerken ve aynı boss ile belki de onuncu kez savaşırken defalarca öleceksiniz. En sinir bozucu olan şey ise bu ölümlerin bazılarının engelleyemeyeceğiniz bir şekilde gerçekleşiyor olması. Her şeyi doğru yapsanız bile, oyuncuyu avlamak için tasarlanan bazı tuzaklardan ilk seferde kurtulamayacaksınız. Öldüğünüzde ise o ana kadar topladığınız ve seviye atlamak için kullanılabilen tüm ruhları kaybediyorsunuz. Bunları geri almak için yeniden doğduktan sonra öldüğünüz yere giderek ruhları toplamanız gerekiyor.

Grafikler ve Atmosfer

Oyun motoru ve grafikler bakımından oldukça eski bir oyun olsa da Dark Souls’un başarılı dünya tasarımı ve oyuncuyu içine çeken atmosferi oldukça etkileyici olmayı başarıyor. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan çok sayıda bölüme sahip olan oyun, oyuncuya farklı atmosferler sunarak ilerleme hissiyatını korumayı başarıyor.

Ölüyü Dirilten Müzikler

Konu ses tasarımı ve müziklere gelince Dark Souls döneminin en başarılı oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bosslar ile savaşırken çalan müzikler oyuncuyu aynı anda hem dehşete düşürmeyi hem de gaza getirmeyi başarıyor.

Senaryo

Dark Souls’un hikâyesi diğer rol yapma oyunlarına kıyasla çok daha soyut ve gizemli kalıyor. Bu sebeple, içinde bulunduğunuz evreni tam anlamıyla anlamak istiyorsanız internet üzerinden farklı kaynakları okumak neredeyse bir gereklilik haline geliyor.

dark souls

Dark Souls Oynamaya Değer Mi?

Yeni bir türün temellerini atan Dark Souls, zorlayıcı savaş sistemi, etkileyici atmosferi ve mükemmel müzikleri ile bazı kişilerin sevmeyeceği, fakat herkesin en az bir kere oynaması gereken bir RPG klasiği olarak karşımıza çıkıyor. Oynayın, oynattırın.

DARK SOULS™: REMASTERED Yayınları