Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crash Bandicoot Hikayesi

Crash Bandicoot Hikayesi

Tazmanya'nın 480 kilometre kadar batısında tenha bir takımadada, çılgın bilim adamı olan Doktor Neo Cortex, dünyaya hükmetmek amacıyla yerel vahşi yaşamı genetik olarak bir asker ordusuna dönüştürmek için Evolvo-Işınını kullanır.

Crash Bandicoot

Bu askerler arasında, Cortex'in ordusunun lideri olarak seçtiği Crash adlı doğulu çubuklu bir haydut da var.

Crash'in beynini yıkamayı amaçlayan bir makine olan Cortex Vortex'e maruz kalmasından bir gün önce, Tawna adında bir dişi bandicoota bağlanır. Crash, Cortex Vortex tarafından reddedilir ve Cortex tarafından kalesinin altındaki okyanusa atılır. Cortex, Tawna'yı Crash'in yerinde kullanılmak üzere hazırlarken, Crash daha küçük bir adaya düşer ve onu kurtarmaya karar verir. Görevinde, adaların koruyucusu olarak görev yapan cadı doktor ruhu Aku Aku ona yardım eder

Crash, yerli bir köyden geçer ve düşman kabile şefi Papu Papu'yu yener. Cortex, Crash'in yaklaştığı haberini alır ve askerlerini Crash'i yok etmeleri için gönderir. Crash, Ripper Roo, Koala Kong ve Pinstripe Potoroo'yu yendikten sonra, Cortex'in kalesine ulaşır ve Cortex'in kendisini dev bir yeşil canavara dönüştürmek için bir iksir içerek savaşan asistan Doktor Nitrus Brio ile yüzleşir.

Crash, Cortex'in zeplinine kaçar, Cortex bir uçan araca biner ve kalesi arkalarında yanarken, Crash'e plazma tabancasıyla saldırır. Crash, Cortex'in enerji oklarını ona karşı saptırır ve Cortex'in gökten düşmesine neden olur. İki kişi Cortex'in zeplinle gün batımına doğru giderken Tawna, Crash'i kucaklar.

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy
Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy
164,00
den başlayan fiyatlarla

Crash Bandicoot 2 Cortex Strikes Back

Crash Bandicoot, Doktor Neo Cortex'i zeplinden parlayan kristallerle dolu bir mağaraya düşerek gönderir. Muazzam bir güce sahip olduklarına inanarak bir tane alır ve laboratuvarına geri döner. Bir yıl sonra, Cortex ve yeni asistanı Dr. Gin, uzayda yükseltilmiş, kristalle güçlendirilmiş bir Cortex Vortex'i yeniden inşa eder; Gin, Vortex'in maksimum kapasitesine ulaşmak için 25 kristale daha ihtiyaçları olduğunu ve Dünya'da hiçbir ajanlarının kalmadığını söyler. Cortex daha sonra Crash'i kristalleri onun için alması için manipüle etmek için bir komplo tasarlar.

Crash'in küçük kız kardeşi Coco, ona dizüstü bilgisayarı için yeni bir pil aldırır, ancak Crash kaçırılır. Kendini dünyanın birçok yerine erişimi olan eski bir Warp Room'da bulan Crash, holografik projeksiyonu aracılığıyla Cortex ile tanışır. Cortex, Crash'e gezegenlerin yaklaşmakta olan hizalanmasının feci oranlarda bir güneş akışı yaratacağını keşfettiğini söyler ve Crash'i, Cortex'in kristalin enerjisini serbest bırakılan muazzam gücü dağıtmak için kullanmasına yardımcı olmak için odanın kapılarının her birinden pembe güç kristallerini almaya çağırır.

crash bandicoot hikaye

Cortex'ten habersiz, eski asistanı Dr. Nitrus Brio da hologram biçiminde görünür ve Crash'e dünyanın dört bir yanına dağılmış, Brio'nun Cortex'e karşı kullanmayı planladığı alternatif bir enerji biçimi olarak hizmet eden birkaç açık ve renkli mücevher olduğunu söyler. Crash, yolda kristalleri toplarken Cortex'in eski müttefiklerinden birkaçıyla savaşır; çılgın Karındeşen Roo, pala kullanan Komodo Kardeşler ve açgözlü Tiny Tiger bunlardan bazılarıdır.

Coco, Crash'a Cortex'e güvenirken dikkatli olmasını tavsiye etmek ve Cortex'in hologram iletişimini kesmek için teknoloji uzmanlığını kullanır. Cortex sonunda Crash'e topladığı kristalleri şu anki asistanı Gin'e iade etmesini söyler, ancak Crash, Gin'in mechasuitini yok edip, onu yendiğinde Cortex öfkelenir. 25 kristalin tümünü topladıktan sonra Coco, Cortex'in nihai planını ortaya çıkarmak için sabit bir bağlantı kurmayı başarır; Cortex, gezegensel hizalanmadan elde edilen enerjiyle, uzay istasyonuna inşa edilen devasa Cortex Vortex'e güç verecek ve dünyadaki herkesin ordusuna hizmet etmesi için beynini yıkayacak.

Crash, dış uzayda Cortex'e ulaşır ve kristaller kullanılmadan önce onu bir kez daha etkisiz hale getirir ve uzayda sürüklenir, ancak Cortex Vortex'i bozulmadan bırakır. Dr. Brio'nun yardımıyla Crash, Warp Room'da topladığı tüm mücevherleri kullanır ve Brio'nun taşın enerjisiyle çalışan bir lazer ışını makinesi yaptığını öğrenir. Crash'in yardımıyla, lazer ışını Cortex Vortex'i parçalara ayırır ve parçalardan biri Dünya'ya düşer.

crash bandicoot konusu

Crash Bandicoot Warped

Doktor Neo Cortex'in uzay istasyonunun paramparça kalıntıları Dünya'ya çarpar ve Cortex'in önceki planlarının beyni olan Uka Uka olarak bilinen güçlü bir varlığı serbest bırakır. Cortex ile yeniden bir araya gelir ve ayrıca Cortex'in kölelerinin Kristalleri ve Mücevherleri orijinal yerlerinden zamanında toplamasını sağlayacak Zaman Büküm Makinesi adlı bir cihazın mucidi Doctor Nefarious Tropy'yi işe alır.

Bandicoot'ların evinde Aku Aku, Uka Uka'nın geri döndüğünü hisseder ve Bandicoot'lara Uka Uka'nın gezegeni savunmak için uzun zaman önce kilitlediği kötü ikiz kardeşi olduğunu söyler. Daha sonra Bandicoot'ları Cortex'ten önce Kristalleri ve Mücevherleri toplamak için kullanabilecekleri Zaman Büküm Makinesi'ne götürür. Crash ve Coco zaman içinde maceraya atılır ve Tiny Tiger, Dingodile ve Doctor Gin gibi düşmanları alt eder.

crash bandicoot

Tropy'nin yenilgisi, Zaman Büküm Makinesi'nin yavaş yavaş kargaşaya düşmesine neden olur. Cortex ve Uka Uka'nın yenilmesi üzerine, Zaman Büküm Makinesi, Uka Uka'yı içe doğru patlatır ve bebeğe dönüşen Cortex ve Tropy ile birlikte zamansız bir hapishanede hapseder.

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy Yayınları