Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Hikayesi

Call of Duty Hikayesi

Amerikan hikayesi, 506. Paraşüt Piyade Alayı'nın yeni askere alınan bir üyesi olan Er Martin ile başlar ve 10 Ağustos 1942'de Georgia, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Camp Toccoa'da temel eğitimi tamamlar.

Amerikan Hikayesi

Overlord Operasyonuna katılan askerler için bir iniş bölgesi kurmak için tek başına bir görev üstlenmek zorunda kalır bu asker. Ağır ateş altında, paraşütçüler dağılır ve Martin'i CO Cpt tarafından yönetilen çeşitli gruplardan oluşan karma bir birimde bıraktı. Görev, Martin ve müttefiklerinin yakındaki bir kasabayı Alman kuvvetlerinden ele geçirmesiyle sona erer.

Call of Duty®
Call of Duty®
36,75
den başlayan fiyatlarla

İkinci görevde, Martin ve birliği, kalan Almanları Sainte-Mère-Église'den sürmek ve 6 Haziran olayları başlarken (D-Day) birkaç Flakpanzer'ı (uçaksavar tankları) devre dışı bırakmak için gönderilir. Kasaba kilisesinden asılı bir paraşütçü görülür. Üçüncü görev, o sabahın ilerleyen saatlerinde, ABD kuvvetlerinin bir Alman karşı saldırısını savuşturmasıyla gerçekleşir. Dördüncü görevde Martin, Pvt. 82. Hava İndirme ve Çavuş. Moody, Alman saldırılarını savuştururken önemli bir mesaj vermek için Sainte-Mère-Église'den Sainte-Marie-du-Mont'a N13 otoyolu üzerinden gider.

Beşinci görev, Brécourt Malikanesi Saldırısı, 6 Haziran akşamı, Martin'in biriminin Alman topçu mevzilerini yok ederek Utah Sahili'ndeki çıkarma kuvvetlerine saldırmasıyla gerçekleşir. Görevden sonra Martin, biriminin birkaç gizli göreve atandığını öğrenir. İlki altıncı görevde gerçekleşir; Martin, iki İngiliz subayı, Kaptan Price ve Binbaşı Ingram'ı kurtarmak için Bavyera malikanesinin bodrum katındaki gizli bir Alman hapishanesine yapılan saldırıya katılır.

call of duty hikayesi

Daha sonra Price'dan Ingram'ın sorgulama için daha güvenli bir savaş esiri kampına taşındığını öğrenir. Böylece, yedinci görevde Martin, Price ile birlikte kampa sızar ve Alman takviye kuvvetlerinin gelmesinden on dakika önce Ingram'ı kurtarır. Son görevde, Martin'in birimi Bulge Savaşı'nda yer alır, bir sığınaktan çok gizli belgeleri başarıyla korur ve Almanların birliklerini tanklarla takviye etme girişimini durdurur.

İngiliz Hikayesi

İngiliz hikayesinin ilk görevi Çavuş Jack Evans'tır ve 2. Ox ve Bucks'tan 6. Hava İndirme Tümeni'nden bir birlik Tonga Operasyonunda yer alır. 6 Haziran 1944 gece yarısından hemen sonra, birim Bénouville'deki Pegasus Köprüsü yakınlarındaki Caen Kanalı boyunca Horsa planörlerine bırakılır. Kaptan Price liderliğindeki Evans ve birlikleri, Alman askerlerinin köprüsünü temizler. Aynı gün öğleni geçen ikinci görevde, birlik tanklarla desteklenen bir Alman taburunun köprüyü geri alma girişimine karşı direnmeyi başarır. Sonunda, 7. Paraşüt Taburundan takviyeler gelir ve Almanlar geri çekilir.

2 Eylül'deki üçüncü görev sırasında Evans, Özel Hava Servisi'ne, yani SAS'a transfer edilir. Eder Barajı'nı sabote etme ve onu koruyan uçaksavar silahlarını yok etme görevinde yer alır. Bir önceki May Chastise Operasyonu sırasında, 617 Nolu Filo RAF, zıplayan bombalar kullanarak barajı yok eder, ancak Almanlar onu restore etmeyi başarırlar. Waters, dördüncü görevde Evans'ın Alman birliklerini kovalamakla savaşmasıyla başlar, ta ki Waters bir köprüyü havaya uçurarak onları kesene kadar.

call of duty oyun hikayesi

Beşinci görev, ekibin kaçışlarını tamamlamak için bir Alman havaalanına geldiğini gösterir. Evans, bir Fw.200 tedarik ederken Alman Stuka pike bombardıman uçaklarından Price ve Waters'ı korumak için bir hava savar silahı kullanır ve onu güvenli bir yere uçmak için kullanır. Altıncı görevde Evans ve Price, Tirpitz zırhlısına sızmak, savunmasını devre dışı bırakmak ve RAF'ın gemiye saldırmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri çalmak için Alman deniz subayları olarak davranıyor. Price, Waters'la birlikte tekneyle kaçan Evans'a zaman kazanmak için kendini feda eder.

İngiliz hikayesinin son görevi Evans, Waters ve takımlarının Burgsteinfurt, Almanya yakınlarında, şehre yaklaşan Müttefik saldırısına yardım etme emirlerini gösteriyor. Müttefik kuvvetlere V-2 roketleri fırlatma planlarını keşfeden birim, ordunun geri kalanına katılmadan önce onları yok eder.

Sovyet Hikayesi

Sovyet hikayesinin ilk görevi, 18 Eylül 1942'deki Stalingrad Savaşı sırasında gerçekleşir. Genç bir gönüllü olan Onbaşı Alexei İvanoviç Voronin ve onun acemi askerleri Volga Nehri'nin karşı tarafına gönderilir ve birçoğu daha sonra Luftwaffe bir saldırı başlattığında öldürülür. Karşıya geçtiğinde, Voronin'e az sayıda mermi verilir ve bunu Almanları geri zorlayan bir topçu saldırısında çağıran bir subayı koruyabilmesi için bir asker arkadaşına verir. İkinci görev, Sovyet subaylarının geri çekilen askerleri öldürmesiyle Kızıl Meydan'da başlar.

Voronin eline bir tüfek alır ve birkaç Alman subayı öldürür, Sovyet topçularının tanklarını yok etmesi için yeterince uzun süre Alman saldırısını bozar. Bir sonraki görevde, Voronin hayatta kalan müttefikleriyle bir tren istasyonunda bağlantı kurar ve onları 13. Muhafız Tüfek Tümeni'nden Binbaşı Zubov'a yönlendirmek zorundadır. Eylemleri için Voronin, Astsubay Çavuş'a terfi eder. Dördüncü görev, 9 Kasım'da Voronin, Almanların elindeki bir apartmanı geri almakla görevli bir birim ile buluşmak için kanalizasyonlardan geçer.

call of duty hikaye

Sonraki beşinci görevde Voronin, binaya saldırmaya hazırlanırken Çavuş Pavlov liderliğindeki birliğe katılıyor. Voronin karşı keskin nişancı görevi görürken başka bir asker binadaki keskin nişancıların ateşini çeker; birim binaya saldırır, Almanlardan temizler ve takviye gelene kadar bir Alman karşı saldırısından korur. Altıncı görev çok daha sonra, 17 Ocak 1945'te, 3. Şok Ordusunun 150. Tüfek Tümeni ile hizmet ediyor. Birim, Vistula-Oder Taarruzu'nun ortasında Varşova'da derme çatma bir Alman tank onarım tesisini güvence altına alıyor.

Yedinci görev kısa bir süre sonra, birimin 4. Muhafız Tank Ordusu ile yeniden gruplanmak üzere hareket etmesiyle gerçekleşir. Tecrübeli asker sıkıntısı nedeniyle, 26 Ocak'taki sekizinci görev, Voronin'in 2. Muhafız Tank Ordusu için bir T-34-85 tankına komuta etmesini gerektiriyor. Tam ölçekli bir saldırıda, Sovyetler Oder Nehri yakınında bir kasabayı ele geçirdi. Dokuzuncu görev de tankta yapılır ve Voronin kasabada hayatta kalan tüm Alman birimlerini ortadan kaldırır. Son görevde, 30 Nisan 1945'te Çavuş Voronin, eski birimi olan 150. Tüfek Tümeni'ne geri döner. O ve küçük bir grup asker, Reichstag binasına saldırır ve çatıya Zafer Afişini kaldırarak savaşı sona erdirir.

Call of Duty® Yayınları