Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Advanced Warfare Hikayesi

Call of Duty Advanced Warfare Hikayesi

2054 senesinde ABD Deniz Piyadeleri PFC Jackson Jack Mitchell (Troy Baker) ve Er William Will Irons (Paul Telfer), Çavuş Cormack (Russell Richardson) komutasındaki Kuzey Kore'nin Seul işgalini püskürtmek için bir operasyona katılırlar.

Çatışma sırasında Will öldürülür ve Mitchell kolunu kaybederek askerlikten terhis olur. Will'in cenazesine katıldıktan sonra, Mitchell'e Will'in babası CEO Jonathan Irons (Kevin Spacey) tarafından özel bir askeri şirket olan Atlas Corporation'da bir pozisyon teklif edilir ve ayrıca kaybettiği kolunun yerine gelişmiş bir protez kol verilir.

 

Bu arada, Joseph Hades Chkheidze (Sharif Ibrahim) adlı teknofobik bir adam tarafından yönetilen KVA adlı bir terörist grup, çok sayıda terörist saldırı düzenlemeye başlar ve dünya onları durdurmak için Atlas'a döner. Mitchell, Gideon (Gideon Emery), Joker (Jeremy Kent Jackson) ve diğer Atlas askerleri ile birlikte Nijerya başbakanını kurtarır ve bir teknoloji zirvesi sırasında Nijerya'nın Lagos kentinde bir KVA teknoloji uzmanını yakalar.

HİKAYE NASIL DEVAM EDİYOR?

Bununla birlikte, 2055 yılına kadar, KVA'nın saldırıları daha karmaşık hale gelir; Mitchell ve ekibi, KVA'nın Washington, Bainbridge Adası'nda bir nükleer reaktör erimesini zorlamasını engellemekte başarısız olur. KVA daha sonra dünya çapındaki nükleer santrallere karşı eş zamanlı saldırılar başlatır, binlerce insanı öldürür ve ulusal hükümetleri kargaşaya sokar. Atlas, saldırılardan etkilenen sivillere yardım ederek ve KVA'nın öfkesini önleyerek dünyanın baskın askeri gücü olarak ortaya çıkar.

Call of Duty Advanced Warfare hikayesi

2059 senesinde Mitchell ve Gideon, KVA'nın ikinci komutanı Dr. Pierre Danois'i (Erik Passoja) bulmak ve başarılı bir şekilde yakalamak için Detroit'e gönderilir. Liderler bir konferans düzenler. Mitchell, boğazını keserek Hades'i ölümcül şekilde yaralar, ancak ölmeden önce Hades, Irons biliyor der ve Mitchell'e bir veri çipi verir. Eski bir Spetsnaz Atlas ajanı olan Ilona (Angela Gots), Irons'ın KVA küresel saldırısını öğrendikten sonra Nijerya'da yakaladıkları teknoloji uzmanını öldürdüğünü gösteren çipi analiz eder ve Atlas'ın itibarını iyileştirmek için saldırılara kasten izin verdiğini ortaya koyar.

Irons, Mitchell ve Ilona'yı tutuklatmaya çalışır, ancak gizemli bir askerin rehberliğinde Atlas'ın yeniden inşa edilen Yeni Bağdat'taki karargahından kaçarlar, Gideon ise daha fazla araştırma için Irons'ın yanında kalır. Gizemli asker, Mitchell'in eski takım lideri Cormack olduğunu ortaya koyar ve şu anda KVA enerji santrali saldırılarını araştırmak için oluşturulan, ancak şimdi Atlas'ın iktidara gelmesini önlemek için yeniden tasarlanan çok uluslu bir görev gücü olan Sentinel'in bir üyesidir.

Call of Duty Advanced Warfare hikaye

2060 senesinde Mitchell, Cormack, Ilona ve Knox (Khary Payton), Irons'ın Bangkok'taki özel konutuna sızar. Ekip, Dr. Danois'in (şu anda Bellamy takma adı altında çalışıyor) Irons ile Manticore adlı bir proje üzerinde işbirliği yaptığını keşfeder. Antarktika'da düşen uçağı durdurmadan önce, Arjantin'e giden biyolojik silahı taşıyan bir uçağa izleyici kurarlar. Gideon belirir ve Sentinel görev gücünün Atlas askerlerini yenmesine yardım ederek ekibin KİS örneğini başarıyla almasına izin verir.

Analiz ettikten sonra, Manticore'un herhangi bir bireyin spesifik DNA'sına saldırmak ve onları öldürmek için tasarlanmış bir biyolojik silah olduğunu keşfederler. Şimdi, Gideon'un da katıldığı Sentinel, Bulgaristan'daki bir Atlas biyo-silah laboratuvarına sızarak Manticore örneklerinin çoğunu ortadan kaldırarak yok eder. Planını ortaya çıkaran Irons, Atlas'ın elinde olsaydı dünyanın savaşlar olmadan daha iyi olacağına inanarak, dünyaya hakim olma niyetiyle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünyaya savaş ilan eder.

Call of Duty Advanced Warfare en ucuz fiyatı

Ekip, laboratuvarı yok etmesine rağmen, Irons'ın bir yedek planı olduğunu, Amerika Birleşik Devletleri'ne önleyici bir saldırı planladığını ve San Francisco'daki bir Atlas saldırısını durdurmaya çalıştığını keşfeder. Atlas, filoyu yok etmek amacıyla ABD 3. filosunu Körfez Bölgesi'nde hapsederek Golden Gate Köprüsü'nü yok eder, ancak Sentinel tarafından durdurulur. Saldırıdan sonra ABD, dünyanın geri kalanıyla birlikte Atlas'a savaş ilan ederek Irons'ı Yeni Bağdat'taki karargahına çekilmeye zorlar.

2061 senesinde Sentinels ve Birleşik Devletler Ordusu, Irons'ı adalete teslim etmek için Yeni Bağdat'a saldırır. Ancak Atlas, Manticore'u serbest bırakarak Knox'u ve birliklerin çoğunu öldürür. DNA'ları Manticore tarafından eski Atlas askerleri olarak tanınan Mitchell, Ilona ve Gideon ile patlama yarıçapının dışında olan Cormack hayatta kalır. Cormack, Ilona, ​​Mitchell ve Gideon yakalanır ve mahkumları üzerinde Manticore deneyleri de yapan bir Atlas esir kampına getirilir. Ekip tesisten kaçar, ancak Irons, Cormack'i vurur ve Mitchell'in protez koluna ciddi şekilde zarar verir.

Cormack öldükten sonra diğerleri, Irons'ın zaten dünyadaki her askeri üsse saldırmak için yeterli Manticore'a sahip olduğunu ve kısa süre içinde biyolojik silah yüklü bir ICBM'yi fırlatacağını keşfeder. Ağır zırhlı savaş kıyafetleri kullanan Mitchell ve Gideon, Atlas Karargahına yalnız bir saldırı başlatır ve ICBM'yi yok etmeyi başarır. Diğer Sentineller binayı bombalamaya hazırlanırken Irons'ı bulurlar, ancak Irons dış iskeletlerini devre dışı bırakır. Irons'ı kovalamak için dış iskeleti serbest bırakmak zorunda kalan Mitchell, Irons'ı binanın kenarında ele alıyor. Irons, Mitchell'in protez koluna asılır, ancak Mitchell protezini keser ve Irons'ın ölümüne yol açar. Gideon onu binadan çıkarmak için geldiğinde, Mitchell, Irons'ın ölümünün sadece başlangıç ​​olduğunu ve Atlas'a karşı savaşın bitmediğini belirtir.

Call of Duty®: Advanced Warfare - Gold Edition Yayınları