Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 2 Hikayesi

Borderlands 2 Hikayesi

Borderlands 2, Pandora'daki bir Hyperion trenindeki kasa avcılarının gösterimi ile açılır. İşverenleri Yakışıklı Jack aniden treni sabote eder ve kasa avcılarını donmuş bir çorak arazide ölüme terk eder.

Hikaye Nasıl Devam Ediyor?

Avcılar, kalan son CL4P-TP (Claptrap) birimi tarafından bulunur. Koruyucu Melek, kasa avcıları ile temasa geçer ve Yakışıklı Jack'i yenmek için Claptrap'a Sanctuary şehrine kadar eşlik etmelerini ve Hyperion karşıtı bir direniş hareketi olan Crimson Raiders'a katılmalarını söyler.

Borderlands 2
Borderlands 2
27,59
den başlayan fiyatlarla

Sanctuary'e vardıklarında, kasa avcılarından, Firehawk adlı bir ödül avcısı tarafından yakalanan Crimson Raiders'ın lideri Roland'ı kurtarmaları istenir. Avcılar, Siren güçleri yeni Eridium kaynağı tarafından geliştirilmiş olan Lilith olduğu ortaya çıkan Firehawk ile tanışır. Lilith, avcılara Roland'ın bir grup haydut tarafından yakalandığını bildirir. Haydutların topraklarında savaştıktan sonra, kasa avcıları Roland'ı kurtarır ve Sanctuary'e geri döner.

borderlands 2 oyun hikayesi

Roland ve Lilith, Tannis'ten çalınan kasa anahtarının bir Hyperion trenine nakledildiğini öğrenir ve avcılardan onu geri almalarını ister. Kasa avcıları, treni raydan çıkarır, ancak kasa anahtarını bulmak yerine bir Hyperion cyborg ve Yakışıklı Jack'in uygulayıcılarından biri olan Wilhelm ile karşılaşırlar. Kasa avcıları, Wilhelm'i öldürür ve Roland'ın Sanctuary'nin kalkanları için güç kaynağı olarak kullanılmasını önerdiği güç çekirdeğini geri alır. 

Güç çekirdeğinin bir tuzak olduğu ortaya çıkıyor; Yakışıklı Jack için çalıştığı ortaya çıkan Koruyucu Meleğin şehrin kalkanlarını indirmesine ve onu yörüngesel bir bombardımana karşı savunmasız bırakmasına izin verir. Lilith, başlangıçta büyük bir uzay aracı olan Sanctuary'yi motorlarını çalıştırarak ve onu ışınlayarak kurtarır.

Yakışıklı Jack'in planı, Pandora'nın ikinci kasasını açmak ve onu serbest bırakan kişi tarafından kontrol edilen güçlü bir Eridian canavarı olan Warrioru serbest bırakmaktır; kasa anahtarı kendini yalnızca 200 yılda bir şarj ettiğinden, onu zorla şarj etmek için Eridium'u kullanıyor. Melek, Sanctuary'deki grupla iletişim kurar ve kasa anahtarını sıkı bir şekilde korunan Hyperion tesisinde onunla birlikte tutulduğunu açıklar. 

Kasa avcıları, eski avcılar Brick ve Mordecai'yi askere alarak tesise bir saldırı hazırlar. Roland ve avcılar, Hyperion yerleşkesine saldırır ve bir Siren ve Jack'in kızı olan Melek ile tanışır. Jack'in onu kasa anahtar şarj etmek için kullandığını ve babasını durdurmak için öldürülmesini istediğini ortaya koyuyor. Jack'in onu savunma çabalarına karşı; Roland, Lilith ve avcılar, Melek'in yaşam desteğini yok ederek onu öldürür. Öfkeli Jack, Roland'ı öldürür ve Lilith'i yakalar ve Melek'e yaptığı gibi onu da kendisine itaat etmeye zorlar. Jack, Lilith'in kasa avcılarını öldürmesini sağlayamadan onları Sanctuary'e ışınlar. Jack daha sonra Melek yerine kasa anahtarını şarj etmeye devam etmek için onu kullanır.

borderlands 2 hikaye

Mordecai ve Brick, kasaya bir saldırı hazırlarken, kasa avcıları da Hyperion Bilgi Eki'ne gider ve kasanın yerini öğrenir. Bir saldırı düzenledikten sonra, kasa avcıları Jack'i bulup yener, ancak onun kasayı açmasını ve Warrior'ı serbest bırakmasını engelleyemez. Kasa avcıları onu öldürmeyi başarır ve oyuncu seçimine bağlı olarak ya Jack'i infaz eder ya da Lilith'in yapmasına izin verir. 

Oyunun Sonuna Gelirken

Lilith daha sonra kasa anahtarını yok etmeye çalışırken, yanlışlıkla birkaç kasanın yerlerini gösteren bir galaksi haritası içeren bir bilgi bankasını etkinleştirir. Lilith, ekran kararmadan önce kötüler için rahat yok diyor. Emeği geçenler sahnesi sırasında, Pandoralılar'ın Yakışıklı Jack'in yenilgisini kutlarken ve gezegenlerini kalan Hyperion güçlerinden geri aldıklarında çeşitli sahneler gösteriliyor.

Borderlands 2 Yayınları