Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
BioShock 2 Hikayesi

BioShock 2 Hikayesi

BioShock 2, dünyanın geri kalanından gizlenmiş bir sualtı metropolü olan kurgusal Rapture şehrinde geçiyor. Rapture, 1940'larda, şehri hükümet ve dinin zulmünden kaçmak için inşa eden milyarder Andrew Ryan tarafından kuruldu. Düzenlemeden muaf olan Rapture vatandaşları, ADAM adı verilen deniz sümüklü böceklerinden türetilen bir maddeyi kullanarak genetik olarak modifiye ederek splicing yapmaya başladılar.

Hikaye Devam Ediyor

ADAM, yıldırım veya pirokinez oluşturma yeteneği gibi süper güçlere olanak sağlayan plazmitler oluşturmak için kullanılır. Sınıf çatışması ve iç savaş, ADAM istismarının zararlı yan etkileriyle şiddetlendi. Küçük Kızkardeşler olarak adlandırılan modifiye edilmiş ve koşullandırılmış çocuklar, cesetlerden kıt ADAM toplar ve geri dönüştürür, ve zırhlı Büyük Babalar, Küçük Kızkardeşleri korur. 

bioshock 2 hikaye

Rapture iç savaşa dönüştü ve şehir, vatandaşların birleştirilmiş kalıntıları olan Splicer'ların yaşadığı, çökmekte olan bir distopya haline geldi. Ryan, gayri meşru oğlu Jack (ilk oyundaki oyuncu karakteri) tarafından öldürüldükten sonra, muhalif kolektivist Sofia Lamb ve Aile olarak bilinen takipçileri şehrin kontrolünü ele geçirir.

BioShock® 2
BioShock® 2
31,00
den başlayan fiyatlarla

BioShock 2, 1958'in Yılbaşı Gecesi'nde başlıyor. Bir Büyük Baba olan Denek Delta, Küçük Kızkardeşi Eleanor ile Rapture'da devriye geziyor. Eleanor'un annesi Sofia Lamb ikiliyi ayırır ve Delta'yı kendini öldürmeye zorlar. Delta, 1968'de Eleanor'un kontrolü altındaki Küçük Kızkardeşler tarafından diriltilerek uyanır. Bilim adamı Brigid Tenenbaum, Delta'ya aralarındaki çift bağ nedeniyle Eleanor'u bulamazsa öleceğini bildirir. 

Eleanor ve girişimci Augustus Sinclair'in yardımıyla Delta, Sofia Lamb'in kalesindeki Eleanor'a doğru yol alır. Şehirde seyahat eden Delta, Lamb'in Rapture Ailesi'nin üyeleriyle karşılaşır ve onları öldürmeyi ya da bağışlamayı seçebilir. Delta, Lamb'in özverili bir lider yaratmak için Rapture'daki herkesin zihinlerini ve anılarını Eleanor'a aktarmak için ADAM'ı kullanmayı planladığını öğrenir. Lamb, Delta'yı durdurmak için Splicer'ları ve zırhlı Büyük Kızkardeşleri gönderir, ancak hiçbir etkisi olmaz.

bioshock 2 hikayesi

Delta, Eleanor'un tutulduğu muhafaza odasına gelir, ancak Lamb onu yakalar ve Eleanor'un kalbini geçici olarak durdurarak Eleanor ile olan bağını koparır. Eleanor hayatta kalsa da, bağ yeniden kurulamadığı için Delta yavaş yavaş ölmeye başlar. Eleanor, Delta'yı hapisten kurtarmak için kendini bir Ablaya dönüştürür. Birlikte Sinclair'in Rapture'dan ayrılmak için ayarladığı bir kaçış kapsülüne giderler. İkisi, Lamb'in Sinclair'i başka bir Büyük Baba'ya dönüştürdüğünü ve onu öldürmek zorunda kaldığını bulur. Eleanor ve Delta kaçış poduna ulaşır, ancak Delta bir bomba tarafından ölümcül şekilde yaralanır.

Hikayenin Sonuna Doğru

Oyunun sonu, oyuncunun karşılaştıkları Küçük Kızkardeşler ile nasıl etkileşime girdiğine ve Rapture Ailesi üyelerinin kaderine bağlıdır. Toplamda oyuncunun görebileceği sekiz farklı son vardır. Eleanor oyuncunun, oyuncu olmayan karakterleri bağışlayıp öldürmediğine bağlı olarak annesini kurtarabilir veya onu boğulmaya terk edebilir. Delta, seçim hakkı verildiğinde tüm Küçük Kızkardeşleri kurtarır ve tüm Rapture ailesini bağışlarsa Eleanor'un kollarında ölecek, hava güneşli ve açık olacak; Eleanor onun kişiliğini ve anılarını özümseyecek ve Rapture'ı Küçük Kız Kardeşler ile bırakacaktır. 

Eğer Delta tüm Küçük Kızkardeşleri toplarsa ve seçim hakkı verildiğinde tüm Rapture ailesini öldürürse, hava fırtınalıdır ve Eleanor Delta'nın ADAM'ını çıkaracak ve dünya hakimiyetine yönelecektir. Küçük Kızkardeşleri kurtarmak ve toplamak etmek arasındaki bir karışım, oyuncuya bir seçenek sunar Eleanor, ADAM'ını özümseyebilir veya Delta onu durdurabilir ve ölebilir, bu durumda Eleanor ölümünün yasını tutacak ve hayatta kendi yolunu çizmeyi seçecektir.

BioShock® 2 Yayınları