Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield V İnceleme

Battlefield V İnceleme

Birinci şahıs nişancı video oyunu denince akla gelen efsane Battlefield serisinin Battlefield 5 incelemesiyle sizlerleyiz. Bambaşka, bilinmeyen hikayelerle kendinizi 2. Dünya Savaşı’nın içinde bulmaya hazır mısınız?

Bizi neler bekliyor?

Battlefield V, küresel dünyayı şekillendiren 2. Dünya savaşının gerçek mekan ve olaylardan esinlenen farklı hikayelerine, az bilinen muharebelerine odaklanarak tarih ve oyun severleri savaşın atmosferine geri götürüyor. Bu büyük savaşın insanlığa verdiği etki gözler önüne seriliyor.

8Çok İyi
ile deneyimlendi
  • Gerçeğe çok yakın savaş atmosferi ve mekanikleri
  • Bir sürü çok oyunculu oyun modu
  • Kısa ama etkili bir hikaye modu
  • Bazı oyun modları gereğinden uzun sürebiliyor

Tek savaş, sayısız dram..

Battlefield V; 2. Dünya Savaşı’nın farklı cephelerinden daha önce anlatılmamış, dramatik hikayeleriyle karşımıza çıkıyor.

Nordlys: Nazilerin Norveç işgaline karşı direnen genç kadın Solveig Fia Bjørnstad'ın hikayesini anlatıyor. Ülkesini işgalci güçlere karşı savunan Solveig, esir düşen annesini de kurtarmaya çalışıyor. Solveig ve direnişçiler Almanlar için hayati öneme sahip ağır su üretimini engellemek için destansı bir savaş veriyor. Norveçliler arasında bir direniş, aile ve fedakarlığın hikayesi yazılıyor.

Battlefield V
Battlefield V
302,45
den başlayan fiyatlarla

Under No Flag: 2. Dünya Savaşı'nın Kuzey Afrika cephesinde geçiyor. Suçlu Billy Bridger, Londra’daki bir hapishaneden alınarak İngiliz Özel Bot Bölüğü (SBS) üyesi yapılıyor. Nazilerin hava operasyonlarına engel olmaya çalışıyor. Bridger özgürlüğünü geri kazanmak için SBS ile bölgedeki Nazi hava üslerini ve tesislerini yok etmeye çalışıyor.

battlefield 5 inceleme

Tirailleur: Fransa'daki Dragoon Harekatı sırasında Senegalli bir piyade askeri olan Deme Cisse'nin hikayesini konu alıyor. Fransız Sömürge Kuvvetleri’ne bağlı Senegalli birlikleri, Fransa'nın yeniden bağımsızlığını kazanması için Güney Fransa'yı işgal eden Nazilere karşı büyük bir mücadele veriyor.

The Last Tiger: Müttefik Devletler'in artık zafere yakın olduğu, Alman kuvvetlerini teslim olmaya zorlandığı savaşın sonunu konu alıyor. Almanların Kıdemli Tank Komutanı Peter Müller artık savaşı kazanamayacaklarını biliyorken ellerinde son kalan Tiger I tankı ile ABD Birlikleri'ni püskürtmeye çalışıyor.

Oyun Mekanikleri

Oyunda silahların verdiği hissiyat size bir savaşın içinde olduğunuzu sürekli hatırlatıyor. Savaş araçlarının sürüş mekanikleri de tatmin edici seviyede. Serinin diğer oyunlarındaki mekaniklerin üstüne konmuş ve yenilikler gelmiş diyebiliriz. Mermiler serinin eski oyunu Battlefield 1'deki gibi düşmana tamamen tesadüf şekilde gitmiyor. Konsol oyuncuları için de oyun deneyimini rahatlatan otomatik hedefleme sistemi bulunuyor. Oyundaki her hareketinizde gerçek savaşa yakın mekaniklerle karşılaşıyorsunuz.

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

Bu deneyimi daha da gerçekçi hale getirmek istiyorsanız gerçekten savaşa götürebileceğiniz makine kıvamında bir cihazla oynamanız gerekiyor. Savaşın o kaos ortamını, bir noktadan diğerine koşturan askerlerin çığlığını ve kafanızda uçuşan uçakların gürültüsünü tamamen içselleştirmenizi sağlayacak Legion 5 serisi, sizi savaşa taşıyacak bir uçak gibi. 

Grafikler ve Atmosfer

Grafikler Battlefield serisinin tüm oyunlarındaki gibi harika. Oyunun içindeki ayrıntılı görsel dizaynlar savaş atmosferini daha gerçekçi kılıyor. 2. Dünya savaşının teknolojisine uygun savaş dinamikleri görsel şölen yaşatıyor. Anlayacağınız, Battlefield yine endüstrinin 'yeni nesil' grafiklerini tanımlayan bir oyun olmuş. Önümüzdeki aylarda gelecek olan Battlefield 2042 de yine bu statüyü koruyacak gibi duruyor.

battlefield 5 steam

Çoklu Oyuncu Modları

Outpost: Amacınız radyo kulelerini ele geçirip asker kazanmak. Takımınız yeterli sayıda askere ulaştığında maçı kazanır.

Combined Arms: Arkadaşlarınızla manga kurarak, dört farklı görev türünde yapay zeka düşmanlarla savaşıyorsunuz.

Squad Conquest: 8'e 8 Rotterdam, Arras ve Hamada haritalarında oynanan fethetme mücadelesi. Amacınız düşmanın yeniden doğma biletlerini bitirmek için bayrakları ele geçirip kontrol etmek.

Airborne: Savaş meydanına paraşütle inerek manganızla bombaların yerini bulup, düşman savunmalarını imha etmeye çalışıyorsunuz.

Breakthrough: Saldıran takımın amacı haritayı fethedene kadar cephe hattını ilerletmesiyken, savunucular hattı güçlendirmeye ve elinde tutmaya çalışır.

Conquest: Battlefield klasiği olan 64 oyunculu bu mod haritanın farklı bölgelerindeki Kontrol Noktalarını ele geçirmeye ve savunmaya odaklanır.

Domination: Conquest oyun modunun daha küçük, hızlı ve piyade odaklı versiyonudur.

Firestorm: Battlefield'in battle royale oyun modudur. Amacınız hayatta kalma mücadelesinde son kalan manga olmaktır.

Frontlines: İki takımın da iki telgraflı üssü vardır. Tarafların amacı üsteki tüm bayrakları ele geçirmektir.

Team Deathmatch: Oyun modunun amacı, düşmanlarınızı öldürerek sunucu tarafından belirlenen puan sınırına ulaşıp oyunu kazanmak.

Özetle Battlefield V Nasıl Bir Oyun?

Yüzlerce saatinizi gömebileceğiniz, FPS severlerin gerçekten bağımlı olacağı, sevmeyenleri de bu türe bağımlı edecek türden bir oyun Battlefield 5. Bir kesim bu oyunu her ne kadar Battlefield 4 ile karşılaştırıyor olsa da oyunu tekil olarak ele aldığımızda gerçekten piyasadaki en iyi FPS oyunlarından biri diyebiliriz. Eğer hiç Battlefield deneyiminiz yoksa, savaşlardaki dinamik ve bir o kadar da uzun süren gerici atmosfer başta yorucu gelebilir. Ama zamanla alışıyorsunuz! 

Battlefield V Yayınları