Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield V Sınıflarına Yakından Bakıyoruz

Battlefield V Sınıflarına Yakından Bakıyoruz

Battlefield V'in çoklu oyuncu modunda bir çok sınıf yer alıyor. Peki, bu sınıflar ne gibi özellikler sunuyor ve oyunculara ne gibi artılar sağlıyor? Bu içeriğimizde Battlefield V sınıflarına yakından bakıyoruz.

Electronic Arts'ın sevilen FPS oyunu Battlefield V, hikaye modunun yanı sıra dünya çapında çoklu oyuncu modu ile sükse yapmayı başardı. Başarılı hikaye anlatımının yanında çoklu oyuncu modu ile bunu destekleyen EA, Battlefield V'te bir çok farklı sınıfa yer veriyor.

Battlefield V 2. Dünya Savaşı'nı farklı farklı cephelerde oyuncuya sunuyor. Oyunda Fransa, Hollanda, Norveç ve Kuzey Afrika gibi cephelerde savaşıyorsunuz.

Diğer online FPS oyunlarına benzer sınıflandırma yapan EA, bu sınıflara göre oyunculara farklı deneyimler sunuyor. Biz de bu içeriğimizde Battlefield V'te yer alan sınıfların neler sunduğuna göz atıyoruz.

Battlefield V, önceki oyunlara kıyasla sınıf sistemini büyük ölçüde değiştirdi. Temel dört sınıf sistemi oyunda sabit kalırken, oyuncuların belirli bir durumda daha iyi uzmanlaşmasını sağlayan savaş rolleri oyuna ekleniyor. 

 

Battlefield V Sınıfları

Grenadier Savaş Rolü ile İngiliz Assault sınıfı

Oyuncuların en çok tercih ettiği sınıf olan Assault ile sınıflara giriş yapıyoruz. Taktik maktik yok bam bam bam mottosu ile gelen Assault sınıfı; düşman zırhını yok etmek ve savunma hatlarını kırmak için tasarlanmış anti-araç silahlarını kullanma şansı sunuyor. Ek paketlerin yayınlanması ile birlikte Assault sınıfı rakiplerini yok etmek için daha fazla patlayıcı kullanma şansına sahip oldu. Bu sınıfta saldırı tüfekleri ve yarı otomatik tüfekler bulunuyor.

Saha Medic Muharebe Rolüne sahip Alman Medic sınıfı

Medic sınıfı oyunun olmazsa olmazı arasında yer alıyor. Çünkü bu sınıf olmazsa savaşta yara alan takım arkadaşlarınızı iyileştirmek maalesef ki mümkün olmayabiliyor.  Medic sınıfı, serinin beşinci oyununda birincil tıbbi destek sınıfı olma rolünü koruyor. Artık tüm oyuncular, düşen takım üyelerini iyileştirebiliyorken, sadece bir doktor her takım arkadaşını canlandırabiliyor. Takım arkadaşlarını canlandırmaya verilen önem nedeniyle bu sınıf, hafif makineli tüfekler, daha hızlı sürgülü karabinalar ve geçici koruma için duman bombaları gibi yakın menzilli silahları da kullanabiliyor. 

Mühendis Savaş Rolü ile İngiliz Support sınıfı

Support sınıfı takım arkadaşlarına mühimmat ikmali yapması ile ön plana çıkıyor. Support sınıfı ayrıca düşmanların yerini tespit edebiliyor ve makineli tüfeklerin bir bölümünü kullanabiliyor. Bu özelliklere ek olarak tahkimatlarının inşası sırasında diğer sınıflara kıyasla daha hızlı inşa yapabilme özelliği yeni ek paketler ile bu sınıfa ekleniyor. Bu sınıf, hafif ve orta makineli tüfekler ile av tüfeğini kullanabiliyor.

Support sınıfı hafif makineli tüfeklerden farklı olarak, hareket halindeyken orta makineli tüfeklerin nişan alamazsınız. Bunun yerine, onları bir bipod kullanarak bir pencereye veya kısa bir kapağa monte etmeniz gerekiyor. Yüzüstü iken de aynısını yapabilirsiniz. Her iki durumda da, doğrulukta büyük bir artış elde edeceksiniz.

Sniper Combat Rolüne sahip Alman Recon sınıfı

Recon sınıfı, oyuncular tarafından maalesef ki pek tercih edilmiyor. Çünkü bu sınıf isminden de anlaşılacağı gibi keşif odaklı. Eğer takımınızda keşif yapan biri yoksa savaşı kazanmanız çok zorlaşır. Bu yüzden bu sınıfa çok büyük yük düşüyor.  Savaşta keşif odaklı olan Recon sınıfı destek kiti ile geliyor. Dürbün ile düşman tespiti yapma özelliğine sahip olan bu sınıf, daha yavaş ateş eden tüfekler, sert vuruş yapan tüfekler, delici anti-malzeme tüfekleri ve yakın menzilli tabancaları kullanabiliyor.

Battlefield V
Battlefield V
74,45
den başlayan fiyatlarla