Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Assetto Corsa İnceleme

Assetto Corsa İnceleme

Yarış oyunları denince akla ilk gelen isimler, NFS ve Forza serisidir oyuncu evreninde. İki marka da uzun yıllardır kendine has özelliklere sahip oyunlarıyla sürüş ve yarış severlerin zevklerine hitap etmeyi başarabilmişlerdir.

Tabii ki yarış oyunları kütüphanesi bu bu iki marka ile sınırlı değildir. Geçmişten günümüze farklı yapımlar da çıkmış ve çıkmaya devam edecektir. İşte bu oyunlardan birini tanıtmak için buradayız bugün.

19.12.2014 tarih çıkışlı, Kunos Simulazioni geliştiriciliğinde oyun kütüphanelerine eklenen yarış simülasyon oyunu Assetto Corsa inceleme başlıyor. 

8Çok İyi
  • Tatmin edici görsellik
  • Gerçekçi oyun deneyimi
  • Yeterli aktivite çeşitliliği
  • Bol ve ücretsiz içerik desteği
  • Sürüş fizikleri göz dolduruyor
  • Zayıf kariyer modu
  • Arayüz kullanışlı değil

Giriş

Adından da anlaşılacağı üzere İtalyan bir yapımcının elinden çıkmış Assetto Corsa. Konsol sürümleri için ise 505 Games ile birlikte çalışmışlar. Bu arada oyunun konsol tarafına gelmesi yaklaşık 2 yıl gibi bir zaman almış. Bunu da dipnot olarak belirtelim.  

Detaylar

Assetto Corsa, realistik bir oyun deneyiminin sözünü veriyor biz oyunculara. Her şeyin son derece gerçekçi görünmesi için kolları sıvayan yapım şirketi, oyun içindeki yarış pistlerinin gerçek hayattaki orjinal hallerini lazer teknolojisi ile taratıp oyuna eklemeyi başarabilmiştir.

Fare-klavye ikilisi ve oyun kontrolcüsü ile deneyimde gerçeğe en yakın sürüşler ve dinamikler oluşturulmuş, Assetto Corsa bir sanal gerçeklik cihazı olan VR’a da uygun hale getirilmiştir.

assetto corsa oyun inceleme

Yapım, kendi başınıza tecrübe edebileceğiniz veya çevrim içi gerçekleştirebileceğiniz birçok aktiviteyi barındırıyor. Bunlar; özel etkinlikler, kendi başınıza veya yapay zekaya karşı verdiğiniz mücadeleler, özel yarışlar ve neredeyse her yarış oyununda bulunan; drift, drag ve challenge'lardır.

Yarışlara girmeden önce aracınızı tepeden tırnağa modifiye etme şansına da sahipsiniz. Gerçek hayatta aracınızın bakımı için gerekli bütün ayarları Assetto Corsa’da da gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Lastik basıncı ve şişkinlik seviyesi, yakıt durumu, jantların görünümü, yapısı, süspansiyon seviyesi, amortisörler gibi her ince ayar üzerinde değişiklik yapabiliyorsunuz Assetto Corsa’da.

assetto corsa oyun

Oyuncu dostu bir politika izleyen Kunos Simulazioni, yapımın çıkışından itibaren birçok ücretsiz güncellemeyi oyuncularla buluşturmuştur. 24 Aralık 2014’te CTR Yellowbird isimli aracın oyuna hiç bir bedel istenmeden eklenmesiyle başlayan ve peşi sıra Alfa Romeo, Audi, Nissan ve Lamborghini markalara ait özel araçların yine ücretsiz olarak yapıma eklenmesi yapımcının önceliğinin para kazanmaktan çok oyuncu dostu olma eğiliminde olduğunu göstermektedir.

Assetto Corsa
Assetto Corsa
32,00
den başlayan fiyatlarla

Son Söz

Klasikleşmiş ve birbirinin aynı görünen seri üretim yarış oyunlarından sıkılıp, yeni bir yarış oyunu arayışına girmiş iseniz Assetto Corsa sizin için en uygun seçenek olacaktır. Gerçekçi oyun deneyimi üzerine odaklanan yapım, görselliği ile de dönemine uygun grafikler sergilemektedir. Kendi başınıza veya arkadaşlarınızla heyecan ve adrenalin dolu mücadelelere girebilmek için Assetto Corsa’yı mutlaka deneyiniz.

İyi oyunlar.

Assetto Corsa Yayınları