Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
Assassin’s Creed IV: Black Flag İnceleme

Assassin’s Creed IV: Black Flag İnceleme

İlk duyurulduğu zaman AC serisi fanlarının heyecanlandıran bir oyun Black Flag. Sadece fanlarını da değil aslında çoğu oyuncuyu heyecanlandıran bir temaya sahip bir oyun kendisi.

Korsan bir suikastçi olarak gemide mürettebat ile birlikte korsan naraları atarak gezmek belki de çoğu oyuncunun hayallerini süslüyordur. Hikayesi dışında gayet de başarılı bir şekilde bunu deneyimletmesi açıkçası Ubisoft’tan çok da beklenmiyordu.

6Ortalama
  • Güzel bir korsanlık deneyimi
  • Gemi ile ilgili her şey
  • Çift kılıcın getirdiği eğlenceli aksiyon
  • Ana hikaye başarısız
  • Ana karaktere bağlanamamak
  • Kötü bir suikast oyunu olması

Kaliteli Korsanlık Deneyimi

Black Flag eğer AC serisinin yeni bir oyunu olarak değil de yeni ve bağımsız bir oyun olarak çıksaydı kesinlikle hem benden hem de oyunculardan çok daha yüksek bir puan alarak ve belki de bir efsane olarak adını yazdırabilirdi. Bu oyun gerçekten çok güzel bir korsanlık oyunu. Kendi zamanı içinde çok güzel grafiklere sahip açık bir dünyada geminiz ve mürettebatınız ile gezebildiğiniz, gemi baskınlarına katılıp sadece gemi üzerinde değil aynı zamanda denizde altında bile aksiyonlara sahip olması, haritalar bularak hazineler bulduğunuz muazzam bir deneyim.

ac black flag inceleme

Özellikle gezerken korsan şarkıları söylemek gerçekten çok güzel bir deneyim sunuyor. Gemiyi kişiselleştirebilmek, özgürce açık denizlerde gezmek ve bunları başarı ile oyuncuya sunmak, teşekkürler Ubisoft. Aksiyon olarak da kullandığınız silahlardan dolayı size verdiği eğlence oyuncuyu oyunda tutabiliyor. Çift kılıcın verdiği eğlenceyi bir kere tattıktan sonra onun dışında bir şey kullanmak bile istemiyor insan.

Assassin's Creed® IV Black Flag™
Assassin's Creed® IV Black Flag™
58,00
den başlayan fiyatlarla

Assassin's Creed Standartları

Bu oyunun kimileri tarafından kötü bir oyun olarak görülmesinin sebebi ise başında Assassin’s Creed yazması. Bu kişilere katılmadan duramıyorum çünkü AC serisi Ezio ile birlikte oyunculara bir oyun karakterinin ne kadar sevilebileceğini gösterdi. Özellikle serinin ikinci oyununun hikayesi belki de bu kadar çok hayranı olmasına sebep oldu. Ancak bu oyunda ana karakterle bağ kurmak çok zor. Önceki oyunlarda olduğu gibi bir Assassin değil. Güzel bir Assassin deneyimi maalesef sunamıyor. Oyun korsanlığa o kadar odaklanmış olmalı ki karakterimizin bir Assassin olduğunu unutmuş.

ac 4 inceleme

Aynı şekilde oyunun hikayesi de bu konudan muzdarip. Hikaye bir türlü açılmıyor. Sizi içine çekemiyor. Hem ana karakteri hem de hikayesi kötü olan bir oyun bu seriye bence çok da yakışmıyor. Ana karakterimizin bir Assassin’i kolay bir şekilde öldürerek onun yerine geçmesi, hayattaki amacının zengin olmak olması gibi konular bunu hayranlarına nasıl yapabilirsin AC. Bu sebeplerden dolayı oynarken maalesef gözlerimiz sürekli Ezio’yu arıyor.

Olmuş Ama Olmamış

Sanırım bu oyun için daha iyi bir tabir yazılamaz. Black Flag birçok açıdan eğlenceli ve oynanabilir bir oyun olsa bile hikayesi ile kendisine bağlayamadığı için zaman zaman çok banel bir oyun olmanın ötesine de geçemiyor. Aksiyonun keyif veriyor ancak Assassin aksiyonun yok, açık dünyan zevkli ama çok fazla takip görevin var, gemi ile yaptığımız neredeyse her şey çok zevkli ama bir hikayen ve amacın yok.

black flag incelemesi

Gerçekten ne tarz bir oyun olmak istediğine karar verilmediği için seri içinde yenilen bir oyun oldun. Korsanlık oyunu mu olmak istedin yoksa bir AC oyunu mu? Ben oynarken çoğu oyuncu gibi bu soruya bir yanıt bulamadım. Herkes için her şey olmak istersen hiç kimse için hiçbir şey olamazsın Black Flag…

Assassin's Creed® IV Black Flag™ yayınları