Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Amnesia The Dark Descent Hikayesi

Amnesia The Dark Descent Hikayesi

19 Ağustos 1839 tarihinde genç bir adam, Prusya Brennenburg Kalesi'nin karanlık ve boş salonlarında kendine ve geçmişine dair hiçbir hatırası olmadan uyanır.

Tek hatırlayabildiği, adının Daniel olduğu, Mayfair'de yaşadığı ve bir şeyin ya da birinin onu avladığıdır. Bilincini geri kazandıktan kısa bir süre sonra, Daniel kendisine yazılmış bir not bulur ve bu notta, kasıtlı olarak kendi hafızasını sildiğini ve kale boyunca yayılan asidik büyümeler yoluyla kendini gösteren dünya dışı bir varlık olan Gölge tarafından avlandığını bildirir. Not, Daniel'e baronu Alexander'ı bulup öldürmek için kalenin İç Kutsal Alanı'na inmesini söyler.

Amnesia: The Dark Descent
Amnesia: The Dark Descent
4,65
den başlayan fiyatlarla

Daniel şatoda ilerlerken, yavaş yavaş hem kalenin gizemlerini, hem de kendi geçmişi hakkında bulduğu notlar ve günlüklerin yanı sıra ani geri dönüşler ve vizyonlar yaşar. Durumunun kaynağı, Gölge'yi serbest bırakan Tin Hinan Mezarından kurtardığı gizemli bir küredir. Küre hakkında görüştüğü ve danıştığı uzmanların her biri daha sonra korkunç ölümler yaşamıştır. Gölge'nin yavaş yavaş onu takip ettiğini fark eden Daniel, yalnızca canlı yaratıklardan hasat edilebilecek bir öz enerjisi yoluyla Gölge tehdidini geri püskürtmenin bir yolunu vaat eden İskender ile temasa geçinceye kadar tüm arkeolojik ipuçlarını umutsuzca garip kürelere çevirir.

amnesia the dark descent

Bununla birlikte, İskender'in gerçek amacı, Daniel'in özü ile zenginleştirilmiş küresini, sürgün edildiği yerel boyutuna geri dönmek için kullanmaktır. Bu amaca ulaşmak için Alexander ve Daniel, İskender'in cani suçlular olduğunu iddia ettiği masum insanlara işkence ederek özü toplar. Öz üretimini en üst düzeye çıkarmak için kurbanlar, işkenceye asla alışamamaları için hafıza kaybına neden olan bir iksir tüketmeye zorlanmıştır. Daniel'den habersiz, küreye öz uygulanması Gölge'yi daha da öfkelendirir ve onu kısa süreliğine geri püskürterek nihai sonunu mühürler.

Gölge'den kaçmak için giderek çaresiz kalan Daniel, öz toplama girişimlerinde sadist olur ve yanlışlıkla kaçan bir mahkumu, genç bir kızı bir öfke nöbetinde öldürür. Son ritüelin ardından Alexander, Daniel'in suçluluğunu ve ona olan inancının azaldığını hisseder ve onu ölüme terk eder. İskender'in onu nasıl manipüle ettiğini anlayan Daniel, intikam yemini eder ve felç edici suçluluğunun üstesinden gelmek için bir hafıza kaybı iksiri içer.

amnesia the dark descent hikayesi

Daniel, hedefine yaklaşırken, bir zamanlar öğrencisi Johann Weyer ile küreler üzerinde çalışmış olan ve o zamandan beri Alexander tarafından canlı tutulan bir adam olan Heinrich Cornelius Agrippa ile karşılaşır. Daniel'e, Weyer'in boyutlar arasında seyahat etmek için kürelerin gücünü kullanabildiğini söyler ve ona, İç Kutsal Alanı kırmak için gerekli olan kendi küresinin parçalarını bulmasını söyler.

Agrippa ayrıca Daniel'den Weyer tarafından icat edilen bir tonik kullanılarak canlı olarak kesilebilen kafasını yanına almasını ve İskender açtıktan sonra boyutlar arası portala atmasını ister. Daniel, İç Tapınak'a girdiğinde, üç olası son vardır İskender'in başarılı olmasına izin verebilir, sonra Gölge tarafından öldürülüp karanlığa inebilir, İskender ona kurbanının sonsuza dek kutlanacağını söyler; destek sütunlarını devirerek portalın açılmasını önleyebilir, ardından Gölge sadece İskender'i öldürdükten sonra kale içeriğini terk ederek kurtarabilir; ya da Agrippa'nın kafasını portala atabilir, bu da Gölge'yi hem Alexander'ı hem de Daniel'i öldürmesi için bırakır, ancak Agrippa, Daniel'i karanlığa inmekten kurtarmaya söz vererek Weyer'i kendisine yardım etmesi için çağırır.

Amnesia Justine

Oyuncu, bir zindan hücresinde hafıza kaybı ile uyanan isimsiz bir kadının kontrolünü ele geçirir. Hücredeki bir fonograf, Justine adlı bir kadının, ismi açıklanmayan kadına psikolojik bir teste tabi tutulduğunu söyleyen bir kayıt içeriyor. Kadın, zindandan kaçmak için üç bulmacanın üstesinden gelmelidir. Her birinde, bulmacayı bırakıp, uzaklaşma seçeneğine sahiptir, ancak bunu yapmak masum bir kurbanın ölmesine neden olur.

amnesia the dark descent hikaye

Justine'in eski sevgilisi olduğu ortaya çıkan ve şimdi fiziksel ve psikolojik işkenceyle bükülen üç canavar karakter olan Talipler tarafından da takip edilmektedir. Kadın bulmaca bölümlerinden sağ çıktıktan sonra, tavandan sarkan bir gramofon keşfeder, bu da odanın duvarlarının kapanmasına neden olur ve kadını ezmekle tehdit eder. Karakter bayılır, ancak zarar görmeden uyanır ve kendini tebrik etmeye başlar. Kadın, tüm deneyi kendi içinde hala insanlığa karşı merhameti olup olmadığını görmek için sahneleyen Justine'dir. Bitiş sekansının diyaloğu, Justine'in kurtardığı insan sayısına bağlı olarak değişir.

Amnesia: The Dark Descent Yayınları