American Truck Simulator İncelemesi

American Truck Simulator İncelemesi

Sizde Amerika topraklarında özgürce dolaşmak istiyor ve direksiyon sallamayı da seviyorsanız SCS Software imzalı 2 Şubat 2016 çıkışlı bir yapım olan American Truck Simulator sizin için biçilmiş bir kaftan.

DETAYLAR

SCS’nin kamyon sürüş simülasyonu oyunları serisinin üçüncü ayağı olan American Truck Simulator, Kaliforniya, Nevada ve Arizona başta olmak üzere toplam 10 eyalette sürüş keyfi yaşamanıza imkan sağlıyor. Belli noktalara belli sürelerde teslimat yapma görevleri aldığınız yapımda, aracınızın hasar almamasına da özen göstermelisiniz. Ne kadar az hasarlı ama hızlı bir sevkiyat o kadar çok gelir ve kazanımlar elde etmek demektir oyunda.

6Ortalama
  • Sürekli yeni içerik güncellemeleri
  • Gerçeğini aratmayan harita tasarımı ve araçlar
  • Kaliteli görseller
  • Yenilik açısından ETS 2'nin gölgesinde kalıyor
  • Araç ve şehirlerin çok kısıtlı oluşu

Oyunun en önemli artısı, yapımcının sürekli oyuna yeni içerikler ekleneceği sözünü verip de bu sözü tuttuğu gerçeğidir. 

Oyun çıktıktan sonra yapıma ilk eklenen araç Kenworth W900’dür. Kenworth serisinin bir diğer üyesi olan T680’de W900’ün hemen ardından oyunda yerini almıştır. Kasım 2018’de Volvo markasının da oyuna eklenmesiyle zengin bir araç portföyüne sahip olmuştur ATS.

Amerika haritasına sadık kalınarak oluşturulan haritada zamanla oyuna eklenen içerikler sayesinde 126 şehri keşfedip deneyim etme şansınız oluyor. 

Yetersiz bir oyun
ETS 2 ile zirve yapan SCS Sofware yeni oyununda kendinden bekleneni veremeyerek oyuncuları üzmüştür.

Eski yapımlardaki yol üstü benzinlik ve dinlenme noktaları yerini korumakla beraber ATS’de artı olarak ağırlı sistem eklenmiş. Yolculuğunuzda taşıdığınız yükün kapasitesine de dikkat etmek zorundasınız.

Diğer bir yenilikte teslimat alanına geldiğinizde oyunun park yeri konusunda size farklı seçenekler sunmasıdır. Aman dikkatli park edelim!

Şehirde gezerken yada bir teslimat üstündeyken aracınızın hızına ve trafik kurallarına uymayı sakın ihmal etmeyin çünkü şehirde devriye gezen polis abiler her an size ceza kesebilir ve de günlük yevmiyenizi hatta daha fazlasını ceza olarak geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

MOD DESTEĞİ

Yapımcı diğer oyunlarında olduğu gibi yine ATS’de de oyuna içerik eklemek isteyen modcular için açık kapılar bırakmış. Oyuna yeni araçlar, yeni mekanlar eklenebildiği gibi hali hazırda var olan araçlara da geliştirmeler yapılabiliyor. Motor geliştirmelerinden tutun da skin değişikliğine bile gidebiliyorsunuz oyunda. Ayrıca trafik modları içeren güncellemelerde oynanışı canlı ve eğlenceli kılmayı başarabiliyor.

GRAFİKLER

Gerçeğine birebir uygun şekilde tasarlanan oyun haritasında şehirler güzel ve oldukça detaylı tasarlanmış. Zaten detaylı ve oldukça gerçek görünen araçlar, mod desteği sayesinde daha da göz alıcı görünümlere kavuşabiliyor. 

SON SÖZ

Uzun yollar, direksiyon başında harcanan saatler ve de Amerikan şehirlerinde bazen gezintiye çıkıp bazende iş kovalamak için direksiyon sallama fikri ilginizi çektiyse ATS’yi mutlaka deneyim edin.

İyi oyunlar. 

American Truck Simulator
American Truck Simulator
59,00
den başlayan fiyatlarla